Skocz do zawartości

[4000] Rower crossowy damski


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do zakupu roweru - do jazdy po mieście, ale również na trasach leśnych, nic wyczynowego. Ostatni mój rower to taki komunijny, więc nigdy nie interesowałam się doborem odpowiedniego roweru. Zależy mi na sprawnej amortyzacji, bo kiedyś miałam operację na kręgosłupie.

Proponowano mi Riverside 920, ale gdy go testowałam wydawał mi się niewygodny, jeśli uważacie, że jest to najlepszy rower w tym przedziale cenowym, to spróbuję jeszcze raz, ale będę wdzięczna za inne polecenia:)

Rowery z trzema przerzutkami z przodu odpadają.

Mam 162cm wzrostu, przekrok 77cm

Dziękuję z góry za polecenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co było niewygodnego w tym River.....   ? Może siedziałaś na złym rozmiarze ? Wg danych ze strony Deca powinnaś mieć S-kę .

Nie wiem co masz na myśli pisząc o sprawnej  amortyzacji ? Ramy crossowe nie mają amortyzacji , mają tylko widelce amortyzowane . Ten z River chyba nie jest najgorszy .Jest powietrzny więc można dobrać twardość do wagi ale cudów się nie spodziewaj . Może amortyzowana sztyca była by rozwiązaniem  dla ciebie . To całkiem dobry rower .

A jeśli nie to może https://www.liv-cycling.com/pl/rove-2

Specyfikacja jest teoretycznie gorsza ale może rama będzie wygodniejsza . Możesz przymierzyć dwa najmniejsze rozmiary .

Polski , z amortyzowaną sztycą ale ciężki - https://unibike.pl/cross/crossfire-lds/

Nie będę wymieniał kolejnych marek bo nie wiem co możesz zobaczyć i przymierzyć w realu . Właściwie każdy cross za ok 4tyś będzie już dobrym rowerem , a wygoda jest ważniejsza od przerzutki o klasę lepszej  .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AsiaL napisał:

Proponowano mi Riverside 920, ale gdy go testowałam wydawał mi się niewygodny, jeśli uważacie, że jest to najlepszy rower w tym przedziale cenowym, to spróbuję jeszcze raz, ale będę wdzięczna za inne polecenia:)

Najpierw musisz określi co niby było w nim "niewygodnego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeździ Riverside 500 (S) z niską ramą i żeby było wygodniej to kilka udogodnień ma. 

Opony 2 cale, mostek regulowany do góry, sztyca Zoom ze sprężyną 4 cm. 

Ciśnienie przód 1,7 bar a tył 2 bary. 

Kierująca waży 58 kilo, sztyca ustawiona na "miękko". 

Hamulce hydrauliczne. 

Zębatka korby z 36 zmieniona na 34.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie wpisy:)

Raczej wolę kupić rower w całości bez dodawania modyfikacji.

Co było niewygodne w Riverside?  Wydawał się dość duży.

A co myślicie o Trek Dual Sport 3 gen 4? Widzę, że rama jest opuszczona i ma jedną kasetę z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepszy od wszystkich tutaj do tej pory wymienionych, dodatkowo widzę że dealerzy Treka poszli po rozum do głowy i można te rowery dostać w ludzkich cenach np. tu masz DS3 za 3377 zł.. (cena katalogowa 4119 🤣https://strefasportu.pl/pl/p/Rower-TREK-Dual-Sport-3-Rage-Red-gen.-4-roz.-S%2C-M/15654

Na YT naciąłem się ostatnio na omówienie tego roweru możesz sobie zobaczyć jak wygląda w czarnym kolorze. (jako jedyny ma matowe wykończenie)

S powinien być ok, jeśli chodzi o przekrok to będziesz jeszcze mieć ~10cm. zapasu.

image.png

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) Byłam dziś w sklepie i testowałam ten rower (trek), i mam małą wątpliwość, bo na najniższym biegu był dość głośny - nie wiem jak to ująć, tak jakby łańcuch ocierał o coś?

Sprzedawca powiedział, że to jest normalne, i że nie da się tego już lepiej zrobić. Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch nie powinien o nic ocierać, napęd powinien pracować cicho. Może miał źle wyregulowaną przerzutkę albo skrzywiony hak - powinnaś przejechać się innym, nawet za dużym/małym i jakby nic nie ocierało to wytknąć to sprzedawcy. A sprzedawca to zwykły patałach skoro wciska takie teksty.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AsiaL napisał:

Sprzedawca powiedział, że to jest normalne, i że nie da się tego już lepiej zrobić. Wiecie coś na ten temat?

Najprawdopodobniej ma rację, bo tak jest w napędach 1xx. Kwestia poziomu głośności, ale tego się nie da wytłumaczyć tylko trzebaby usłyszeć i to najlepiej na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AsiaL napisał:

Dzięki wielkie :) Byłam dziś w sklepie i testowałam ten rower (trek), i mam małą wątpliwość, bo na najniższym biegu był dość głośny - nie wiem jak to ująć, tak jakby łańcuch ocierał o coś?

Sprzedawca powiedział, że to jest normalne, i że nie da się tego już lepiej zrobić. Wiecie coś na ten temat?

To jest właśnie cecha napędów jednoblatowych z przodu. Łańcuch na skrajnych biegach mocno po skosie musi pracować. Jak coś jest do wszystkiego (znaczy się jedna tarcza z przodu musi obsłużyć wszystkie biegi z tyłu) to jest do niczego. Druga sprawa, to prawdopodobnie prawie nigdy nie wykorzystasz biegu 7,8,9,10 jeżdżąc około 20 km/h po mieście. Ja mam teoretycznie 16 biegi a w 97% pokonanego dystansu wykorzystuję 2-3 biegi.

Możesz rozważyć model Dual Sport 2 cena o 1000 niższa a z przodu są dwie tarcze a nie jedna. Poza tym warianty jednotarczowce z przodu mocno cenę podnoszą...

Edytowane przez bob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...