Skocz do zawartości

[Widelec] Fox factory 34 grip2 vs Lyrik ultimate 140mm


Gremlin008

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem kupić sobie coś w tym roku do roweru i padło na widelec, choć nie jestem do końca przekonany czy faktycznie jest mi potrzebna taka zmiana.

Na początku chciałem brać nowego Lyrika gdyż jest dostępny w 140mm i w kolorze, który świetnie będzie pasował do mojego roweru. Jednak po przebrnięciu przez kilka recenzji i tematów na forum okazało się, że ludzie narzekają na to, że nie jest on wystarczająco czuły w pierwszej fazie ugięcia, że na mniejszych wybojach radzi sobie gorzej od Lyrika z chargerem 2.1. Dlatego zacząłem skłaniać sie ku 34 factory. 

Chciałem zaczerpnąć jeszcze więcej opini dlatego chciałbym poznać wasze zdanie. Obecnie jeżdzę na 34 rythm. Typ jazdy to all moutain, czyli jak sama nazwa wskazuję jeżdzę wszystko od zwykłych szlaków górskich, przez single po trasy enduro.

Jeżeli wymieniłbym widelec to w przyszłosci na wymiane poszedłby także damper. Obecnie mam float dps evol. Jezeli widelec bym miał foxa to chciałbym wsadzić damper float x factory a jezeli lyrika to myśle nad super deluxem ultimate.

Czy może lepiej olać wymiane widelca a kase przeznaczyć na jakąś inną część lub jakiś wakacyjny wypad rowerowy?

Edytowane przez Gremlin008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140mm Foxa 36 Performance Elite z Grip 2 (podobno dokładnie jak Factory ale bez Kashimy) i przesiadłem się z Foxa Rythm 34 130mm - w zakresie "komfortu" to bym wręcz stawiał na starego - może muszę pokombinować z tokenami i ustawieniami. Natomiast jak jest z górki trochę korzeni to nowy widelec załatwia to znacznie lepiej - jest takie pod, puf, puf - połyka i się nie zapada. Może dlatego, że Rytm zwykła miał kompresję na open, a  36 ustawiłem według podręcznika (bo jeszcze nie miałem czasu na poważne ustawianie). Czy warto - nie wiem - bo kasy dużo - mój przyszedł z nowym rowerem.

Córka ma Liryka Select + z charger 3 - Ultimate ma dłuższe tuleje i te butter cups - no i to 160 - ten (może przez skok) robi wrażenie bardziej gładkiego, natomiast nie jeździłem na nim agresywniej. W necie jest wiele opinii, że ten RS jest super. Jest taniej, sztywniej, taniej w serwisie a nie w górach nie chodzi tak bardzo o wybieranie igieł sosnowych ale oto, by nas w kosmos nie wyrzuciło. Córka już była na nim w górach, skakała, zjeżdżała i wróciła zachwycona a też przesiadła się z Fox Rythm 34. 

Jak bym nie kupował całego roweru, to wziął bym Foxa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest podawany argument że RS jest tańszy od Foxa, ale prawda jest taka że akurat w tym przypadku różnica między 34 a lyrikiem czy pike to jest coś koło 10%, a argument ten jest tak często podawany jakby różnica w cenie miała wynosić minimum 30%. Co do cen serwisowania są one podobne. Także przy koszcie zakupu w okolicach 5k te parę stówek raczej nie robi różnicy. Fakt w górach nie chodzi o wybieranie igieł ale nie to miałem na myśli, a wydając już większą kwotę na widelec chciałoby się żeby miał on jak najmniej wad, a z tego co można przeczytać to pod niektórymi względami nowy lyrik jest gorszy od swojego poprzednika więc coś jest nie tak. Niektórzy wręcz prognozują, że niedługo możemy się spodziewać chargera 3.1 ze względu na problemy, które pojawiły się w nowym tłumiku. Mimo tego, że z tego co piszę powinienem wybrać foxa, albo w ogóle olać temat gdyż moim zdaniem te widelce nie są warte swojej ceny (myślę że gdyby kosztowały w okolicach 3k sprawa wyglądała by inaczej) to ja wciąż zastanawiam się który wybrać i podświadomie szukam jakiejś informacji która przekonała by mnie do lyrika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poczytasz opinie na mtbr, gdzie jest zdecydowanie więcej użytkowników topowych Foxów i RS to... zrobi Ci się w głowie kompletny mętlik. Bo o każdej kolejnej generacji tłumików czy sprężyn przeczytasz zarówno opinie, że ta właśnie generacja jest najlepsza, jak i takie, które mówią, że to kompletny szrot i nie działa. I generalnie nigdy nie będziesz do końca wiedział, czy ludzie, którzy te opinie wygłaszają mają pojęcie o ustawieniu zawieszenia, albo czy mają takie same wymagania i prefernecje co do zawieszenia jak Ty... Niestety bez spróbowania na własnej skórze ciężko wybrać wideł opierając się tylko na opiniach z netu.

Co do cen, to wydaje mi się, że o ile wyjściowe ceny RS i foxa w EUR czy USD są podobne, to już w PLN niekoniecznie, no i na RS widuję zdecydowanie większe przeceny, zwaszcza w .de

 

Edytowane przez Maciorra
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na początku jak byłem bardziej zdecydowany na lyrika, to wszystko się zmieniło jak wszedłem na temat o nim na mtbr, kilkanaście stron dywagacji :D . Jak najbardziej się z tobą zgadzam, wiadomo że najlepiej było by pojeździć na jednym i drugim, ale póki nie mam takiej możliwości pozostają mi tylko fora i opinie innych. Jeżeli chodzi o ceny to factory grip2 u nas jest za jakieś 4600 natomiast lyrik koło 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się tak zdziwiłem trochę z tym foxem na końcu.

Jeżeli dobrze pamiętam to był ten temat

https://www.mtbr.com/threads/2023-rockshox-lyrik-ultimate-feeling-harsh.1206364/

a co do ceny to fakt rzuciłem teraz okiem do bike24 i bike discount to mają za około 3700 lyriki (wcześniej jak sprawdzałem były tak jak u nas około 4000) także jakiś 1000 zł robi już lekką różnice 

Edytowane przez Gremlin008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla równowagi: https://www.mtbr.com/threads/why-do-some-people-love-grip2-and-others-think-its-junk.1218635/page-6

:)

Co do cen, upolowałem w bike24.de Lyrika Ultimate za 3,5k. Czy go będę nienawidził to jeszcze nie wiem, bo paczka w drodze. Mogę dać update za jakieś parę miesięcy jak go solidnie objeżdzę:)

Shameless plug: zamiast RS czy Foxa możesz zawsze ode mnie kupić Duroluxa EQ. Bardzo dobry widelec (szczerze i bez ironii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.velofactory.ch/ROCKSHOX-Lyrik-Ultimate-Charger-3-RC2-Crown-29-140mm-Boost-44offset-Green-DebonAir_1

Najlepsza cena jaką znalazłem ale przy zakładaniu konta można wybrać jako kraj tylko Szwajcarie lub Lichtenstein

https://komking.de/RockShox-Lyrik-Ultimate-RC2-DebonAir-Boost-29-Federgabel-gruen-Modell-2023/A10557.3

Tu druga oferta sklep raczej legitny, kupował może ktoś coś tam?

Edytowane przez Gremlin008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebuję temat, bo trochę już tego Lyrika z chargerem 3 objeździłem... I cieszę się, że mój Durolux w międzyczasie się nie sprzedał, bo w zeszłym tygodniu zainstalowałem go z powrotem. Specjaliści z RS na pewno się znają na marketingu, ale robienie tłumików dobrze działających na rąbance im nie wychodzi. Charger 3 jest fajny na gładkie flowtraile, ale jak podłoże robi się mniej przyjazne to ten tłumik zwyczajnie nie daje rady i trzeba dać na minimum HSC i prawie na minimum LSC, a i tak się potrafi dławić przy szybkich strzałach... Durolux w takich warunkach pracuje bez porównania lepiej.

Lyrik idzie na sprzedaż i myślę, że zbyt szybko się na kolejne produkty RS nie skuszę:)

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...