Skocz do zawartości

[do 2000] rower trekkingowy dla kobiety z przyczepką


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 162cm wzrostu ok 70kg i 15 miesięczne dziecko w przyczepce. Mam dobrej jakości przyczepke i poszukuję rower do jazdy po szosie jak i polnych drogach. Budżet na nowy rower mam mniejszy niż na przyczepę 🙈 bo nie zakładałam, że będzie potrzebny. Jednak mój staruszek już się nie nadaje.

Liczy się dla mnie możliwość regulacji przerzutek (zjazdy, podazdy), możliwie "miejska" rama (na rowerze typowo górskim strasznie bolą mnie nadgarstki i ważne aby pozycja nie obciążała ich aż tak badzo). 

Nie jeżdżę wyczynowo, raczej rekreacyjnie i prozdrowotnie. Wracam też do formy po ciąży, bo do dziś jakoś mi się to nie udało 😔 zaczęłam jazdę i nie dość, że rower kiepski to możliwości ograniczone. 

2000zl to górna granica, wolałabym coś tańszego. Są teraz różne promocje, ale nie wiem w którym kierunku iść. Oglądałam w sieci rowery KROSS Trans i Romet Gazela. Nie wiem czy firmy utrzymały jakość sprzed lat? Na jakie firmy jeszcze warto spojrzeć? 

Myślałam o rowerze używanym, ale jak na razie nie trafiłam na nic godnego uwagi. Znalazłam jednego handlarza który sprzedaje używane rowery z Niemiec, ale boję się. Za stare rowery (co prawda aluminiowe) życzy sobie ok 700zl. Niby Giant, Batavus.. Ale wydaje mi się, że kupione były za bezcen i taka może być ich wartość. Boję się zainwestować tyle pieniędzy w używkę ściągniętą zza granicy. 

Edytowane przez MamaNaRowerze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się w używki jeżeli nie masz kogoś kto je potem ewentualnie ogranie. Patrząc na Twoje oczekiwania powinnaś iść w stronę roweru trekingowego lub crossowego niestety miejskie w tym przedziale cenowym są strasznie ubogie i ciężkie.

Rowery Romet i Cross w tej kategrii są ok, możesz jeszcze popatrzeć na Decathlon i Unibike fajnie jakbyś mogła usiąść na takim rowerze i zobaczyć czy Ci pasuje.

Przykład z Decathlonu

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777?mc=8577925&c=Niebieski

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Powiem Ci trochę jako handlarz (nowymi), ale przede wszystkim jako praktyk, który przejechał z przyczepką kilka tysięcy km.

Po pierwsze marka roweru ma drugorzędne znaczenie. Najpierw określ typ roweru.

Widząc, że narzekasz na pochyloną pozycję na góralu i celujesz w gazele to zapewne nastawiasz się na rower miejski lub trekingowy, ale musisz zdawać sobie sprawę, że o ile taka wypionowana pozycja jest ok do wcinania czipsów na kanapie o tyle do sprawnego wprawiania roweru w ruch - już nie koniecznie.

Dodaj do tego sporą masę roweru, który ma pełne wyposażenie i co najmniej 40 kg (przyczepka + dziecko i ewentualny bagaż) = lekko nie będzie.

W skrócie trekingi i mieszczuchy to najgorszy mozliwy wybór do tego typu aktywności.

Tak jak wspomina @Kettler przejedź się na rowerach crossowych.

Unibike jest bardzo spoko, ale przy Twoim wzroście będzie trochę zbyt "masywny" - nawet przy najmniejszym rozmiarze ramy może Cie trochę przytłaczać.

Kolejna sprawa to hamulce...

Twoja masa + rower + przyczepka = optymistycznie licząc to 125 kg.

A to sprowadza się do tego, że wypadałoby mieć hamulce, a nie spowalniacze = nie możesz kupić roweru do 2000 zł, bo powinien mieć tarcze hydrauliczne, a więc budżet musi wzrosnąć.

Cdn... bo ide do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na wygodzie, prostych plecach i nie obciążaniu nadgarstków to polecam rowery crossowe. Zgodzę się z przedmówcą, w rowerze do 2k marka nie ma tak dużego znaczenia. Najważniejszy jest osprzęt, jednak w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś "na lata" Możesz zdecydować się na najprostszy rower crossowy https://rovair.pl/pl/p/ROWER-MIEJSKI-CROSSOWY-DAMSKI-28-AMOR-SHIMANO-ALU/273 albo kupić coś porządniejszego na hydraulice i lepszych komponentach  https://rovair.pl/pl/p/ROWER-28-DAMSKI-MIEJSKI-CROSS-SHIMANO-TARCZE-HYDRA/772

 

Edytowane przez tacotrochejezdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...