Skocz do zawartości

[do 7500] Uniwersalny MTB/ścieżkowiec


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że dobry full nie jest zły, ale kolega szuka roweru do jeżdżenia po "lasach i wałach z dzieckiem" i okazyjnie do wypadu do bike parku i to na łatwe trasy. W takiej sytuacji kupno fulla to jak kupno Iveco Daily, bo co prawda na codzień dojeżdżasz 15 km do pracy do biura, ale raz na rok musisz przewieźć pralkę:)

Hardtail z dobrą geometrią w górach sobie poradzi świetnie , a jak z czasem okaże się, że tych gór będzie więcej, a zamulania z dzieckiem po lokalnych lasach mniej to zawsze można sobie zrobić prezent i zmienić rower.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem hardtailem w Świeradowie, potem wypożyczonym fullem w Czarnej Górze i właśnie takie trasy typu Milky Way chciałbym jeździć. 

Chciałbym zacząć od czegoś że skokiem 120-140. Może z czasem zacząłbym jeździć trudniejsze trasy, w miarę rozwoju techniki jazdy. 

Póki co chciałbym coś na czym nie będę się męczył z dzieckiem w pobliskim lesie i na wałach ale też żebym mógł sobie sam poszaleć na singlach czy Bike parkach. 

Zdaje sobie sprawę, że koszty serwisowania fulla są wyższe, ale mam jakieś zdolności manualne i myślę że dużo rzeczy ogarnę sam czy z pomocą brata, lub yt. 

Ten Radon wydaje się być naprawdę fajna opcja ale nie ma Polskiego oddziału, co w przypadku jakiś problemów z rowerem może być problematyczne. 

Canyon droższy i ma gorszy osprzęt, za to jest Polski oddział, więc tak jakby bezpieczniej bym się czuł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci szybko rosną, full jest tylko problemem z fotelikiem. Potem jest trochę over-killem, ale ja z dzieckiem jeździłem fullem (108/130mm) po nizinnych okolicach. Z córką dziesięcioletnią szło już pojechać w góry (bike parków nie było). A teraz dzieciaki śmigają. Widuję rodziców co elektrykiem holują malucha na rowerze 20” z hydraulicznymi tarczami, a potem gładkim trailem w dół już oddzielnie. Pojawił się poważny sprzęt dla dzieci. Ostatnio kupiłem lepszego fulla, by w ogóle jechać za córką i jakoś rywalizujemy - kto co podjedzie czy jak zjedzie, ale w skakaniu to już nie dam rady dogonić. Kup rower jaki ci się podoba. Na jaki masz zajawkę. A! Wspomniane Iveco Daily też się przyda do wożenia rowerów :)  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj dotarł Radon Skeen Trail AL 7.

Okazuje się że jest partner serwisowy w Lubinie (jestem z Wrocławia więc względnie niedaleko). 

Pogoda pozwoliła tylko na króciutką przejażdżkę i kombinuję jeszcze z ustawieniem zawieszenia ale póki co jestem mega zadowolony. 

Szczerze polecam jeśli ktoś się waha, na żywo rower wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...