Skocz do zawartości

[Przerzutka przód] Jaka Shimano 25-50zł


Max40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio wymieniałem w starym góralu koło26" na  klamkomanetki Shimano 3x7 komplet tj. przerzutki tył-przód, bo były w manetce mocno wyrobione i był problem z przednią przerzutką nie chciał wskoczyć łańcuch na dużą zębatkę.  Próbowałem ustawaić i dalej nic,  po odkręceniu zębatki przedniej  patrząc na suport "kwadrat" ten od strony zębatki był dłużysz niz po drugiej stronie gdzie ten był krótszy,  zmieniłem i założyłem zebatkę. Teraz zębatka przednia  jest zamocowana na krótszym "kwadracie" suportu. Problem występuje dalej z ustawieniami  przerzednij przerzutki  i chyba jest to wina samej przedniej przerzutki, bo przy przechodzeniu z 2-3 zębatkę blokuje się łańcuch. 

Chyba nie będę walczył  kupię nową i teraz pytanie jaką wybrać  w miarę dobrą  przednią przerzutkę SHIMANO  w cenie od 25zł do 50zł,   średnica mocowania obejmy (rura)  fi ~28mm

 

 

 

Edytowane przez Max40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak że nie wiadomo o co chodzi. Z pierwszego zdania wynika że zamieniłeś koło na klamkomanetki..... I że przerzutki w manetce były wyrobione sic. 

Na suporcie masz napisane gdzie jest prawa i lewą strona. Suport niekoniecznie jest symetryczny, więc jeśli wcześniej wszystko było ok to załóż go tak jak był. 

Zacznij od tego ile i jakie blaty masz na korbie i jaki typ ma przerzutka która założyłeś? Może ona nie pasuje do korby, albo tylko trzeba popuścić śrubę skrajnego położenia. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piszesz tak że nie wiadomo o co chodzi. Z pierwszego zdania wynika że zamieniłeś koło na klamkomanetki.

Rower "góral" o rozmiarze koła 26"

Cytat

Na suporcie masz napisane gdzie jest prawa i lewą strona.

Klasyczny suport z łożyskami na konusach i kwadratową osią.

Cytat

Suport niekoniecznie jest symetryczny, więc jeśli wcześniej wszystko było ok to załóż go tak jak był.

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...