Skocz do zawartości

[4000-5000] Trekkingowy, rodziny po mieście, po lesie i do pracy!


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Wszystkim! 

Planuję kupić rower bardziej rodzinny, dziecko do krzesełka i na wycieczkę do lasu! (Jura Krakowsko-Częstochowska/ Suwalszczyzna - same łagodne trasy) rowerem również chcę na co dzień dojeżdżać do pracy (trochę ponad 10 km w jedną stronę).

Byłem w autoryzowanym sklepie Kross'a i tam mnie namawiają na Kross Trans 5.0, albo Kross Trans 8.0.

Poszukiwania zaczynam od tej marki bo żonie kiedyś kupiłem rower Kross Trans Pacific i nie było i nadal nie ma z nim żadnych problemów.

Chcę poznać Wasze opinie i czy można w tej cenie kupić coś lepszego? Nie znam się tak na tych wszystkich osprzętach.

Wysoki nie jestem 176m, ale niestety w tym roku przekroczyłem 100kg.  

Pozdrawiam Yoss.

Edytowane przez yossarian_Ktw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba się więcej ruszać :D 

Dobrze kombinujesz z rowerem, nie obciąża stawów tak bardzo jak np. modne bieganie, a na tzw. tatusiowe BMI może pomóc. 

W przypadku Krossa tak naprawdę istotne jest to jakiej jakości są ich aktualne obręcze, na jakich szprychach złożono koła, no i jak zostało to zrobione. Bo jednak będą  musiały sporo dźwigać. Kiedyś mieli kiepskie koła, czy to się poprawiło - nie wiem. 

Propozycja ode mnie to Unibike Atlantis, albo Expedition. Jak chcesz mieć rewelacyjny rower to tak naprawdę do wymiany - na jakiś powietrzny jest widelec. Ale, to można w przyszłości. Solidna rama, solidne koła, miejsce na fotelik jest - aczkolwiek mogą być potrzebne akcesoryjne pręty Hamaxa, bo montaż fotelika na bagażniku to kiepski pomysł. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yossarian_Ktw napisał:

Poszukiwania zaczynam od tej marki bo... 

Nie ma sensu przywiązywać się do naklejki. Ani kross w swojej fabryce tej ramy nie pospawał ani osprzętu sam nie wyprodukował żeby rower tej marki różnił się jakoś znacząco od konkurencji 

Ja bym chyba celował w coś z tej dwójki 

 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-fitness/fx/fx-2-disc-equipped/p/35018/?colorCode=greydark

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-dlugodystansowy-elops-900-wysoka-rama/_/R-p-305017?mc=8526944&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=Cj0KCQjw8qmhBhClARIsANAtbodfEjLgSB8Rqh16YMXnUQKTLKVHP-al0EhBUHzp0LHP_5XtDvrT8qAaAstzEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Sprzęty o wiele lżejsze niż krossy

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

To trzeba się więcej ruszać :D 

Dobrze kombinujesz z rowerem, nie obciąża stawów tak bardzo jak np. modne bieganie, a na tzw. tatusiowe BMI może pomóc. 

W przypadku Krossa tak naprawdę istotne jest to jakiej jakości są ich aktualne obręcze, na jakich szprychach złożono koła, no i jak zostało to zrobione. Bo jednak będą  musiały sporo dźwigać. Kiedyś mieli kiepskie koła, czy to się poprawiło - nie wiem. 

Propozycja ode mnie to Unibike Atlantis, albo Expedition. Jak chcesz mieć rewelacyjny rower to tak naprawdę do wymiany - na jakiś powietrzny jest widelec. Ale, to można w przyszłości. Solidna rama, solidne koła, miejsce na fotelik jest - aczkolwiek mogą być potrzebne akcesoryjne pręty Hamaxa, bo montaż fotelika na bagażniku to kiepski pomysł. 

Trzeba, trzeba się ruszać wracam do siebie po chorobie. Kiedyś biegałem po 10 km dziennie, ale niestety człowiek zaczął się sypać po przekroczeniu pewnej cyfry. ;)

Fotelik już mam Britaxa montowany do ramy.

Kolega Mihau_ podrzucił propozycję treka i chyba spodobał mi się ten rower, ale zastanawiam się nad dołożeniem jakiegoś "amorka" z przodu i czy nie zabrać modelu lepszego z Shimano deore, ale wiedza moja na ten temat jest tyle co google powiedziało. 

Cytat

 

Edytowane przez yossarian_Ktw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz amorek popatrz na Dual Sporta. Najlepiej model 2, jeden blat na korbie może być mało do jazdy z fotelikiem i jak dopiero łapiesz formę. A kasa zostaje na widelec RockShox Paragon albo inny powietrzny. Wymiana banalna. 

Geometria DSa jest taka troszkę "fitnessowa" - mnie na asfalcie jeździ się na nim rewelacyjnie. Tylko właśnie, powietrzny widelec, lekki, z blokadą, to robi swoje. 

PS. Mnie kolano wyłączyło z aktywności, ale fizjoterapia chyba czyni cuda i zaczyna śmigać. ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...