Skocz do zawartości

[2000 - 2500] cross do jazdy po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję rower uniwersalny z racji, że mieszkam w dużym mieście to oprócz wyjazdów wakacyjnych będzie wykorzystywany do jazdy po ścieżkach rowerowych.

Wzrost 182 i 75kg wagi.

Budżet 2k-2,5k

Przejechalem sie Kellys Cliff 90 i był bardzo wygodny. Jutro jadę pojeździć po sklepach i może nakierujecie mnie na co zwrócić uwagę. Na jakie modele i marki.

Raczej wykluczak Romet, Kross, Decathlon.

Dzięki za pomoc.

 

Edytowane przez kwadratt
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mihau_ napisał:

wyklukasz rzeczy z najlepszym stosunkiem jakość/cena

@kwadratt bierz poprawkę na to że w rowerze osprzęt nie równa się jakości ;)

To co wygląda dobrze na papierze nie zawsze idzie w parze z tym jak to działa w rzeczywistości.

6 godzin temu, kwadratt napisał:

Jutro jadę pojeździć po sklepach i może nakierujecie mnie na co zwrócić uwagę

Bardzo dobrze, że masz możliwość sprawdzenia kilku różnych marek i przejechania się po sklepach w okolicy.

Przy wyborze roweru do rekreacji  najważniejsze jest to aby był wygodny dla Ciebie, a tego nikt Ci nie powie lepiej niż ty sam sobie.

Przy takim budżecie nie ma szału z wyborem, ale jak to ma być rekreacja, a nie wyścigi to skup się na tym aby było Ci wygodnie, a nie na tym żeby z tyłu była fajna przerzutka.

Bardzo dobrą opcją jeżeli chodzi o stosunek cena / jakość (pamiętaj: jakość, a nie koniecznie dobry osprzęt, zwłaszcza w kwestii napędu) są rowery marki Unibike, choć tu akurat przy okazji dostaje się również dobry osprzęt ;)

Idealnym przykładem jest np. model Flash, gdzie nawet szprychy w kołach są bardzo dobrej marki, nie wspominając już o kapslowanych obręczach.

Ogólnie w rowerach Unibikie, niezależnie od modelu, ciężko się do czegoś przyczepić.

Więc jeżeli po przejażdżce stwierdzisz, że taki Unibike Ci pasuje to bierz w ciemno - będziesz zadowolony.

P.S.

Jako rekomendację dla Unibike dodam, że wybierając kilka lat temu crossówkę dla siebie, z racji tego, ze wiem "od kuchni" jak wygląda relacja jakość / osprzęt / cena niemal w każdej marce to w pierwszej kolejności brałem pod uwagę Unibike i po przymiarce...

Nie chciałbym jeździć na crossówce tej marki nawet gdyby ktoś mi za to płacił ;)

Finalnie kupiłem Specialized Crosstrail tylko i wyłącznie dlatego, że jeździło mi się na nim jakby był na mnie "szyty" (nie szukaj - już nie kupisz nowego, bo nie ma ich w ofercie)

Na dzień dobry założyłem, że nie kupię Speca, bo nie będę płacił za naklejkę na ramie, ale że priorytetem dla mnie przy wyborze takiego roweru był komfort to zostawiłem go sobie do przymiarki na koniec, żeby nie było, że nie dałem mu szansy.

Do dziś nie mogę znieść ile zapłaciłem za rower na tak słabym osprzęcie, ale po przejechaniu na nim 7000 km, drugi raz zrobiłbym tak samo.

W skrócie:

Wiadomo, że 300 metrów przejażdżki przed sklepam nie powie Ci wszystkiego, ale jeżeli będziesz miał okazję porównać w ten sposób kilka modeli różnych marek i na którymś z nich będziesz się czuł wyraźnie lepiej niż na innych...

Tak, to taki rower Ci polecam, nizależnie jakiej będzie marki, na jakim będzie osprzęcie i ile będzie kosztował.

A Ty @Mihau_ nie obrażaj się, że kolega nie pojedzie do Decathlonu 😛

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Maciek.B za rady.

Czytałem, że Unibike daje dobry osprzęt choć samemu trochę trudno porównać.

Czy pomógłbyście zerknąć na porównanie Kellys Cliff 90 i unibike flash i Rower crossowy Merida Crossway 20-D.

Oczywiście wezmę pod uwagę głównie kwestie tego jak się jeździ ale pod kątem technicznym chciałbym też mieć jakiś pogląd.

Zwróciłem też uwagę na ilość biegów ale to chyba nie ma dla mnie większego znaczenia. Poprawcie mnie jeśli błędnie ignoruje ilości zębatek.

 

 

Edytowane przez kwadratt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej przełożeń nie zawsze znaczy lepiej. Napędy typu 3x8 to chyba najtańsze i najprostsze i najstarsze konstrukcje. W rowerze rekreacyjnym dużo lepiej sprawdzi się rozwiązanie z jedna zębatka z przodu, mniej osprzętu, mniej regulacji, mniej czyszczenia. Jednak w rym budżecie chyba tylko decathlon oferuje takie napędy.

Ciekawą opcja przy odrobinie wyższym budżecie jest np ten Trek

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-dual-sport/dual-sport/dual-sport-2-gen-4/p/35044/

 

Ewentualnie Riverside 500 z Decathlonu, w razie czego niedużym kosztem nożna założyć hydrauliczne hamulce.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych rowerów nie ma jakichś specjalnych różnic między sobą. Dobrze by było się przymierzyć i przejechać, No i wygląd, to wbrew pozorom jest ważne, fajnie mieć coś co się nam podoba :). Od strony technicznej większych różnic nie odczujesz. 
Ten caledon wazy 14,5kg, ma napęd 3x8 i paskudny mostek ;), z drugiej strony komuś może to pasować. Kwestia wymagań i oczekiwań. Mając Treka w tej samej cenie nawet bym nie zawracał sobie głowy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś kilkoma rowerami w tym ty Trekiem Dual Sport 2. Tylko po sklepie ale jest duża różnica na plus. Mam tylko problem z wielkością bo na L czuję się stabilnie i wygodnie ale tak jakby był za mały. Jak wsiadłem na XL to czułem, że jest za duży. Według tabeli producenta jestem na granicy rozmiarów i teraz nie wiem co wybrać. Może ktoś coś podpowie co lepsze.

Edytowane przez kwadratt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...