Skocz do zawartości

[Shimano i-Spec] Hamulce SLX BL-M7100 + Manetka Deore SL-M5100


DzejkiBejki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupę, 

Niestety nie mogłem takiego zestawu znaleźć na forum więc zrobiłem nowy temat.

Chodzi mianowicie o złożenie do kupy tego : 

https://www.centrumrowerowe.pl/manetka-shimano-deore-sl-m5100-pd22288/?v_Id=140948

z tym:https://www.centrumrowerowe.pl/klamka-hamulca-shimano-slx-bl-m7100-pd20151/

Widzę że są ze sobą kompatybilne ale nie widzę nigdzie adaptera, skąd taki mogę nabyć jeśli w ogóle ? Może ktoś tutaj sprzedaje takie cuda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz już tę manetkę w wersji z obejmą, czy dopiero kupujesz? Bo ta manetka w tym sklepie ma wersję ispec i sie ją montuje do tego hamulca bez żadnych dodatków. A ta na obejmie to już nie jest taki komplet. W rowerze córki mamy taką klamkę z manetką slx 7100 i to działa, nie ma problemu, może nie wygląda tak ładnie jak na jednej obejmie. Zaznaczam jednak, że rodzinie mamy duże dłonie. Jak chcesz konwersji, to tu (nie testowałem) https://allegro.pl/oferta/do-i-spec-ev-konwerter-dla-sl-m9100-aluminium-bike-12458549916?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gclid=EAIaIQobChMIobCF58WG_gIVCV8YCh27rAA-EAQYAiABEgIW7_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wojcio napisał:

Ale masz już tę manetkę w wersji z obejmą, czy dopiero kupujesz? Bo ta manetka w tym sklepie ma wersję ispec i sie ją montuje do tego hamulca bez żadnych dodatków. A ta na obejmie to już nie jest taki komplet. W rowerze córki mamy taką klamkę z manetką slx 7100 i to działa, nie ma problemu, może nie wygląda tak ładnie jak na jednej obejmie. Zaznaczam jednak, że rodzinie mamy duże dłonie. Jak chcesz konwersji, to tu (nie testowałem) https://allegro.pl/oferta/do-i-spec-ev-konwerter-dla-sl-m9100-aluminium-bike-12458549916?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gclid=EAIaIQobChMIobCF58WG_gIVCV8YCh27rAA-EAQYAiABEgIW7_D_BwE

Właśnie o to chodzi że sama manetka (obecna, która już była na rowerze ) nie jest ispec, heble wymieniam w rowerze stąd pytanie, adapter widziałem ale 14 dni na przesyłkę i to za 150zł to lekka przesada z racji na to że manetka ispec kosztuje 120zl  

Więc nie dość że taniej kupić manetkę, to szybciej dojdzie od adaptera :D
 

Myślałem że znajdzie się coś jakiś adapter taniej ale wygląda na to że lipa.. 
😕

13 minut temu, Adam55 napisał:

A co tu jest do składania? Klamka i manetka na obejmę? 

Klamka ma i-Spec Ev więc nie jest to standardowa obejma którą ma manetka m5100, 

 

problem jest w tym i tylko w tym że przez to że i-spec ev jest troszku inny manetka z obejmą nie bardzo się dopasują i są kurrrrrr…wsko niewygodne, bynajmniej dla mnie.  

Edytowane przez DzejkiBejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka m5100 na obejmę pasuje do klamki m7100 bez żadnych problemów. Dodatkowo jeśli chcesz mieć manetkę mocowaną do obejmy klamki to trzeba kupić adapter ale ten kosztuje blisko tyle co nowa manetka i-spec. Aczkokwiek chińczyk pewnie  znacznie taniej (mam takiego ztto ale nie mam pojęcia ile to kosztuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DOKUMOSA

Napisano 1 godzinę temu

Manetka m5100 na obejmę pasuje do klamki m7100 bez żadnych problemów. Dodatkowo jeśli chcesz mieć manetkę mocowaną do obejmy klamki to trzeba kupić adapter ale ten kosztuje blisko tyle co nowa manetka i-spec. Aczkokwiek chińczyk pewnie  znacznie taniej (mam takiego ztto ale nie mam pojęcia ile to kosztuje

Jeździłem, jakoś mi nie wygodnie, kupiłem manetkę, nowa wyszła mnie 60zł że zniżką i pewnie będzie we wtorek a będę pewny że mam coś na czym będzie mi wygodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie wygodnie? Jeśli masz manetkę x100 na obejmę i klamkę x100 to masz manetkę usytuowaną identycznie jakby była mocowana przez i-spec. Wiem bo mam takich i takich stado. Problem jest pogodzić nową klamkę hamulcową (x100) ze starą manetką (bez setki w oznaczeniu).

A z ceną tego chińskiego adaptera (zrace) jednak ktoś na głowę upadł. Manetkę m5100 w standardzie mocowania i-spec ev do 120zł się kupi.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DzejkiBejki napisał:

Witam grupę, 

Niestety nie mogłem takiego zestawu znaleźć na forum więc zrobiłem nowy temat.

Chodzi mianowicie o złożenie do kupy tego : 

https://www.centrumrowerowe.pl/manetka-shimano-deore-sl-m5100-pd22288/?v_Id=140948

z tym:https://www.centrumrowerowe.pl/klamka-hamulca-shimano-slx-bl-m7100-pd20151/

Widzę że są ze sobą kompatybilne ale nie widzę nigdzie adaptera, skąd taki mogę nabyć jeśli w ogóle ? Może ktoś tutaj sprzedaje takie cuda ? 

Napiszę ci na świeżo bo niepotrzebnie jakiś zamęt został wprowadzony...

Masz dwie opcje:

1. Klamka bl-m7100 i manetka sl-m5100 na obejmę - tu na kierownicy obok siebie masz dwie obejmy (klasyka) - pasuje wszystko jak należy bez żadnego problemu

2. Klamka bl-m7100 i manetka sl-m5100 i-spec EV - w tym przypadku manetkę mocuje się bezpośrednio do obejmy klamki hamulcowej (większy "porządek" na kierownicy (dla estetów i minimalistów)).

Zwróć uwagę, że tyko manetka występuje w dwóch wersjach (obejma oraz i-spec) klamka jest jedna.

Nie ma sensu kupować manetki na obejmę i adapter bo ten jest droższy niż nowa manetka w standardzie jaki byś chciał adaptować.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie jakoś chatycznie to napisałęm, 

Mianowicie chodzi o to ze klamki m7100 są i-spec EV a manetka którą obecnie mam ( bo przyszla z rowerem ) neistety już nie posiada tego systemu tylko obejmę, to miałem na mysli.... :D dlatego chciałem dokupić adapterl 

W kazdym razie, kupiłem manetkę ispec-ev więc mam nadzieje że wszystko zagra jak powinno, faktycznie cena adaptera przewyższa cenę nowej manetki z systemem mocowania ispec ev i dotrze do mnie w ten sam dzien jak hamulce

 

W kazdym razie dzieki za wszystkie odpowiedzi, rozjasniliscie mi sprawę :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie czaisz tego systemu.

Klamka m7100 jest zawsze zgodna ze standarsem i-spec EV,, ale taki montaż jest opcjonalny i zależy od typu manetki. Jak.masz manetkę na obejmę to po prostu montujesz klamkę na kierownicy i tyle. Jak masz manetkę i-spec to najpiew przykręcasz ją do obejmy klamki a potem zestaw na kierownicę. Tym samym nie musiałeś kupować ani adaptera ani nowej manetki.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dokumosa napisał:

Dalej nie czaisz tego systemu.

Klamka m7100 jest zawsze zgodna ze standarsem i-spec EV,, ale taki montaż jest opcjonalny i zależy od typu manetki. Jak.masz manetkę na obejmę to po prostu montujesz klamkę na kierownicy i tyle. Jak masz manetkę i-spec to najpiew przykręcasz ją do obejmy klamki a potem zestaw na kierownicę. Tym samym nie musiałeś kupować ani adaptera ani nowej manetki.

To że nie musiałem… wiem, ale chciałem :D 

Chciałem się tylko upewnić czy to działa tak jak powinno i tyle 🤷🏼‍♂️ nie miałem nigdy z styczności z i-spec EV więc myśle że niewiedza to jakiś mały krok do nauki ;) 

Może i faktycznie jest to trochę „kosmetyczny” zabieg ale nowe hamulce dostałem z dużą zniżką więc komplet przód-tył + manetka wyszedł mnie mniej niż same heble 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...