Skocz do zawartości

[tubeless] czy to się uszczelniwycieki przy obręczy)?


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Obręcz XM421 + CST Jack Rabbit II PRO 3C Eps (nie TLR- model TR-CS515). Załączam zdjęcie. Wycieki są w kilku miejscach, na obu kołach. Przy pierwszym pompowaniu to było nieciekawie. Później trochę się pouszczelniało. Po kilku godzinach powietrze schodzi (tak do 0,8 bar) i jak napompuje do 2,0 bara to znowu się gotuje przy rantach. Mleko stans. Czy jest szansa, że to się pozakleja? Super mi się jeździ na tych oponach i szkoda byłoby z nich rezygnować ;/

IMG_20230322_211306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kilka kompletów TR-CS515  z różnymi obręczami, głównie na mleku Stan's, i prędzej czy później zawsze się uszczelniały.
Napompuj do 2,5-3bar (jeśli obręcz pozwala), zrób porządny "taniec bezdętki", żeby mleko wewnątrz opony się wymieszało i zalało krawędzie. Możesz też się kawałek przejechać. Zostaw koło na noc, możesz też nim w międzyczasie parę razy obrócić, żeby do nieszczelności dostała się kolejna porcja mleka.

W jednym z kompletów miałem problem z nietrzymaniem przy pionowych nadlewach na rancie opony, musiałem je usunąć cążkami. Ale w Twoim przypadku, a przynajmniej na zdjęciu, tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kopał z koniem. Sprzedawca w opisie informował że opona jest bezdętkowa. Spójrzcie jak wygląda stopka mezcala tnt, a jak wygląda stopka tego CST (te "szwy") . Próbowałem jeszcze ponownie założyć królika i nawet z kompresorem jest ciężko. Barzo TNT napompowałem ręczną pompką bez kropli mleka i trzyma. To jest to o czym @TheJW wspominałeś.

 

 

 

IMG_20230323_213318_copy_1500x2000.thumb.jpg.611f857b6057d7140c239e0fddd0af02.jpgIMG_20230323_213229_copy_1500x2000.thumb.jpg.41238e1756b51295eab7df07e6a70ddc.jpgIMG_20230323_213146_copy_1500x2000.thumb.jpg.9fadda37a1d3058962a8407eb2164bcc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne opona niewątpliwie Tubeless, widać że pociła się w wielu miejscach a nie tylko w pokazanym przez Ciebie miejscu. Wygląda jakby na całym obwodzie osnowa nie była przykryta gumą.

Jeżeli nie możesz jej zwrócić ja bym spróbował zeszlifować te nierówności.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...