Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ktory z tych dwóch trekingów warto kupić zalezy mi na wyprostowanej pozycji podczas jazdy i wlasnie nigdzie nie znalazlem opini jak to jest w tym treku a on wlasnie do mnie najbardziej przemawia. I drugie pytanie ktory rower ma lepszy osprzet. Jazda głownie po asfalcie rzadko po szutrze. 

1 Trek dual sport 3 equipped

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-dual-sport/dual-sport/dual-sport-3-equipped-gen-4/p/35109/

2 Eloop 900

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-dlugodystansowy-elops-900-wysoka-rama/_/R-p-305017

3 Kross trans 8.0

https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/trekking/trans-8-0-czarny-szary-polysk

4 unibike expedition gts

https://allegro.pl/oferta/rower-unibike-expedition-gts-grafitowo-czarny-19-12605501520

Edytowane przez dans12949
  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Nie zgodzę się z ta opinią - na sztywnym widelcu dobrze się jeździ po nowo oddanych szosach, po typowej polskiej szosie z kilkoma warstwami łat widelec o niewielkim skoku jest bezcenny - zapobiega bólom nadgarstków po 20 -30 km no chyba że autor wątku chce jeździć na krótkich dystansach. Rowery trekkingowe są z założenia dość ciężkie - dodatkowe 1,5 kg niewiele tu zmienią.

Za to jeśli chodzi o pozycję - pozycja całkiem wyprostowana ( Comfort) jest w rowerach miejskich - bo jest super wygodna przez pierwsze 10 km, potem robi się zdecydowanie gorzej.

Na dłuższe trasy polecana ( i z mojego doświadczenia najwygodniejsza) jest pozycja Moderate - lekko pochylona do przodu.

Mocniej pochylona to Sport - jedziesz najszybciej ale też jest najbardziej męcząca.

Oczywiście nie dotyczy to rowerów typu MTB - tu pozycja jest jeszcze inna - cofnięte do tyłu siodełko by dociążyć tylne koło.

Jeśli kol. szuka roweru do krótkich dojazdów to rower miejski, jeśli bierze pod uwagę dalsze trasy to trekkingowy - podane przez niego modele są trekkingowe.

  • +1 pomógł 1
Napisano (edytowane)

@PiotrWie szkoda tłumaczyć komuś, kto każdemu (nawet temu co po bułki jeździ tygodniowo maks. 30km) wciska sztywniaki. I tak dobrze, że nie wszędzie i każdemu szosę albo grawela wciska. A żeby było śmiesznie to np. wskazany Elops waży jakieś 800 GRAM więcej niż preferowany bez widelca. ZADNA RÓZNICA PRZY TEJ WADZE ale jak rozumiem jest się wtedy cool bo idzie się z trendem zakładając sztywniaka...

Wskazany rower waży 13,5kg i czy to będzie np. 14,3-14,5 jak w przypadku Decathlonowskiego, czy 14,2 przy jakimś Romecie to żadna różnica, a amor to jednak amor. I od razu uprzedzę, bo też byłem sceptyczny, ale jak ktś wypada na 15-20 km przejażdzki w bezdeszczową pogodę to montowane tam Suntoury dają radę (właśnie rozebrałem 5 letniego i bez serwisu i czyszczenia jest w porządku, a zrobił ok. 2000 km).

Edytowane przez Q_u

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...