Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] RD-M786 + KMC X10.93 - klikanie


Miner

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zamontowałem dzisiaj nową kasetę, łańcuch i przy okazji kupiłem przerzutkę XT M786 (również nową). Łańcuch dokładnie odtłuszczony z fabrycznego smaru, docięty zgodnie z zasadą duża tarcza z przodu, duża zębatka z tyłu bez tylnej przerzutki, od wspólnego pinu dodane dwa kolejne + spinka. Wszystko wyregulowane bez problemu, indeksowanie wzorowe, łańcuch nie wydaje żadnych dźwięków po kasecie, ale problem jest taki jak na moim filmiku. Prawie na wszystkich biegach słychać takie plastikowe klikanie, czasem głośniej, czasem ciszej, nie słychać go tylko na 2x10 i 1x8/7 czyli gdy wózek jest najbardziej zawinięty do tyłu. Im bardziej naprężony wózek tym klikanie jest wyraźniejsze. Zauważyłem, że niektóre ogniwa łańcucha nie wchodzą w poprawne zazębienie z dolnym kółeczkiem - nie wiem czy to wina łańcucha czy kółeczka? Nie wiem jak będzie w czasie jazdy bo rower dopiero zmontowany i regulowany na stojaku. Miał ktoś z was taki przypadek? Czy to wadliwe kółeczko czy pechowo ten łańcuch gryzie się z tą przerzutką? Jeździć obserwować z nadzieją, że to się samo ułoży?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: 

Podmieniłem dolne kółko na inne i bez zmian. Pomoże ktoś w ocenie czy z wózkiem jest wszystko ok? Wydaje mi się na zdjęciu od góry, że dolne kółko lekko ucieka w bok...Jak kręcę pedałami i lekko skręcę dłonią wózek w okolicy kółka w kierunku do wewnątrz ramy to klekotanie ustaje...Reklamować przerzutkę?

 

gora.jpg

tyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwe, że łańcuch ma źle dobraną długość? Do tej pory jeździłem na dwóch rowerach 3x9 i 3x10, teraz przesiadłem się na 2x10 ale łańcuch docinałem według tej samej zasady...Czy trzeba było inaczej? Jak kręcę pedałami i obserwuję wózek to widzę, że on tak lekko dynda przód-tył 😕 Czy to może być złe napięcie łańcucha? Przeplotłem go przez dużą tarczę z przodu i największą z tyłu (bez tylnej przerzutki). Od miejsca spotkania się pinów dodałem jeszcze dwa, akurat blaszki po obu stronach były wewnętrzne więc jak doszła spinka to w sumie razem wyszło 3 ogniwa więcej. Nie za długi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...