Skocz do zawartości

[stery] wymiana kulek na wianki


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie lekko pod prąd, ale w rowerze żony krew mnie zalewa, jak robię przegląd sterów. Nabite miski, prosta sterówka 1 i 1/8. Stery mają luźne kulki na górze i na dole. Za każdym razem kulki mi uciekają i potem je gonię. Chciałbym sobie uprościć życie i zmienić te luźne kulki na wianki. W związku z tym mam kilka pytań:

  1. Mogę dokonać wymiany kulek na wianek bez ruszania misek? 
  2. Czy po prostu wystarczy zakupu takiego łożyska https://allegro.pl/oferta/wianek-koszyk-lozysko-kulek-stery-1-1-8-ti-688-13141925423 i po sprawie? 
  3. Na coś powinienem zwrócić uwagę przy doborze odpowiednich wianków? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wianków nie ma. Są luźne kulki. Chciałbym wsadzić wianki. Maszynowych nie ma sensu dawać, bo żona jeździ od święta. Chodzi jedynie o uproszczenia sobie życia w przyszłości. 

Da się te kulki wymienić na wianki? Po prostu mam kupić takie jak powyżej, czy na coś mam zwrócić uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jeździ mało-  kup wianki. Przecież tanie.

Caged(5/32"x22)

żona jeżdzi dużo - kup dobre uszczelnione stery z maszynówkami i przestań ciągle sprawdzać  😀

Nie wiem Co to Za rower , u mnie kulki luzem są w antykach szosowych… to trwałe rozwiązanie ale w super dobrej jakości stali, w dzisiejszych czasach lepiej mieć beztrosko maszynówki na sterze. 😀 skoro zaglądasz, gubisz kulki to aby te stery jeszcze zipią?

 

Edytowane przez itr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło. Czyli wianek mogę stosować zamiennie z luźnymi kulkami. Z tego, co czytałem to przy wianku mam mniej kulek, bo koszyk zabiera miejsce. Natomiast luźnych kulek mogę dać więcej. 

@itr Kross Lea. Kulki gubię, ale potem szukam wytrwale i mam komplet. Jednak przestaje mnie to bawić. Dlatego chcę sobie uprościć w przyszłości. A do seterów zaglądam, bo co roku rozbieram i smaruje wszystkie rowery. W przypadku roweru żony jak już rozbieram to wymieniam smar, ale raczej konieczne to nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok raczej zastanawiałem się,  kto te kulki tam zasadził, nie chce mi się wierzyć, że w Krosie mieli takie zaparcie… ale może partia wianków była skopana, i tak było trzeba 😀 na chińskich stronach specyfikacja jest z wiankami…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...