Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Przerzutka 3x do korby 2x


Miner

Rekomendowane odpowiedzi

Ok temat można zamykać :) sprawdziłem działanie przerzutki opuszczonej na obejmie o kilka mm, tak na oko jakby był blat 38 zamiast 42. Przerzucanie łańcucha może by działało, ale jest kolizja wózka z ramą...

Reasumując - do korby 2x dokupić przerzutkę 2x albo zostawić tak jak jest. Ja zostaje przy starożytnym 3x10 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki :) Ale nie jestem aż tak napalony na 2x żeby kombinować :) Mam możliwość kupna korby FC-M615, która jest bardzo ładna (bo te M6000 są paskudne) i dlatego te moje rozterki :) Moja 610 też mi się podoba więc zwyczajnie zostanę przy tym co mam bez parcia na szkło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz ze starej korby 3 blatowej zdemontować największą zębatkę (potrzebne krótsze kominy do śrub mocujących dużą i średnią) i będzie śmigać. Ale będzie nieciekawie wyglądać. Możesz w miejsce dużej zębatki dać rockring, jak ja mam zrobione, będzie śmigać i lepiej wyglądać, krótszych kominów  nie trzeba.

https://allegro.pl/oferta/rockring-dartmoor-conquest-36-38t-czarny-13068828886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Mod Team

Odgrzeję kotleta, bo kilka faktów do tematu dodam. Jak już pisałem, miałem korbę z dwoma zębatkami przerobioną z 3x. Z przerzutką XT dedykowaną 3 rzędom działało to jak trzeba. Ostatnio zmieniłem korbę na Deorke M6000 z def. 2 blatami. Działa tak samo dobrze, warunek, przerzutka musi być ustawiona na takiej wysokości jak przy 3 blatach. Inaczej koliduje z linkiem zawieszenia. Ze względów estetycznych kupiłem przerzutkę dedykowaną do 2x myśląc że wodzik będzie niżej przy tej samej pozycji montażowej. Nic z tego,  przy książkowej wysokości montażu taka przerzutka też koliduje z linkiem i trzeba by ją było podnosić, co sens jej montażu likwiduje. Może sideswing by był ok, ale pewności nie mam. Wróciłem do XTka i już nic z tym kombinować  nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie kupiłem XT, model 786 pod 2x. i widzę, że cała prowadnica łańcucha jest krótsza niż w 3x. Byłem ciekawy czy 3x zadziała z korbą 2x, a miałem akurat przedniego SLXa. Nic z tego...on jest dedykowany pod największą tarczę 42z, ja mam 38, jak obniżyłem przerzutkę to zawadzała o widełki, jak uniosłem żeby nie zawadzała to nie przesuwała dobrze łańcucha, zawsze coś szurało, zawsze był lag itp 😕 Jednak przerzutka powinna być dedykowana do ilości rzędów z przodu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...