Skocz do zawartości

[lasy] "Polski rząd przegrywa w Tsue z Komisją Europejską ws. lasów "


Rekomendowane odpowiedzi

^^^^^  sorki, ale jak widzę ten oksymoron "Media + Onet" to mi się włącza czerwona lampka, nie wchodzę dla zasady na ten pa ... wy portal. Ale rozumiem po samym linku, że będzie można zaskarżać plany urządzania lasu. To bardzo dobrze, tego brakowało. Pytanie tylko gdzie i kiedy takie plany będzie można oglądnąć, w jakiej formie, jak długo będzie można wnosić zastrzeżenia i kto będzie decydował o ich uznaniu bądź odrzuceniu. Najlepiej gdyby sąd to robił, ale z jakimś konkretnym merytorycznym uzasadnieniem a nie na zasadzie "nie bo nie". No i powinien być jakiś nieprzekraczalny termin po którym zgoda sama się uaktualnia, by nie było to wg propozycji jednego ze znanych polityków " sądy będą przeciągać sprawę w nieskończoność i c..j".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! To bardzo prosta i logiczna zasada, jak się sprarzyłeś (i to kilka razy!) to już nie dotykaj. Umiejętność czerpania informacji z niezainfekowanego źródła jest bardzo ważna by umieć wyciągnąć obiektywne wnioski. Szukanie w takim zainfekowanym pełnym półprawd, hejtu i fejków, to jakbyś szukał obiektywnej informacji w Main Kampf. To niedobrze o Tobie świadczy

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mentos napisał:

To bardzo prosta i logiczna zasada, jak się sprarzyłeś (i to kilka razy!) to już nie dotykaj.

Nie ma w tym żadnej logiki. Prasa to nie ogień. Ogień zawsze parzy. Tytuł prasowy to zbiór działalności dziennikarzy pod wodzą naczelnego. Zarówno dziennikarze jak i naczelny mogą się zmieniać. Czyli jakość tytułu może zmieniać się w czasie. Mogą być lepsze i gorsze teksty obok siebie (lepszych i gorszych autorów). Natomiast ogień zawsze parzy, wiec nie wkładasz rąk do ogniska.

Ocena wiarygodności tytułu to ocena. Nie można jej kwalifikować w kategorii logicznej prawdy lub fałszu. Oceny mogą być lepiej lub gorzej uzasadnione. Każdy może mieć inną, ale na ogół oceny są podobne. Np. TVP/TVP Info wiadomo że jest ściekiem, bo celowo zostało w ściek przekształcone - nawet twórcy to wiedzą, że robią propagandę a nie dziennikarstwo.

Oceniam onet jako źródło co do zasady wiarygodne i wartościowe. Taka szkolna czwórka - można ufać, ale zachowując czujność. Z zastrzeżeniem, że tam jest wiele działów a ja wypowiadam się o tym relacjonującym bieżące życie społeczno-polityczne. Na pewno wartością jest to, że posiadają realnych dziennikarzy a nie tylko przepisywaczy komunikatów.

Dołączam się do pytania o źródła wiarygodne.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DiMoonn napisał:

@Mentos jakie źródło według ciebie jest niezainfekowane, godne zaufania?

To zależy, trzeba myśleć a nie bezkrytycznie włazić w takie portale. Oczywiście zerknąłem w różne ze słowami kluczowymi, zawsze tak robię jak widzę, że ktoś do Łoneta podaje linki, nie wchodze na to szambo, zresztą mam Adblocka, który mi wyłącza tam jakiekolwiek treści i bardzo dobrze 😉 Dla mnie jak dziennikarz decyduje się pracować dla tego badziewia przestaje być dziennikarzem. 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MentosZdradż wobec tego gdzie szukać krynicy prawdy i jak oddzielić ziarno od plew pośród natłoku "zainfekowanych" massmediów. Tylko bez politycznego bełkotu i bez indoktrynacji poproszę.

51 minut temu, DiMoonn napisał:

@Mentos jakie źródło według ciebie jest niezainfekowane, godne zaufania?

Wstrzymałem oddech i czekam...

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tajasne". A czekajcie sobie ile chcecie, aż do uduszenia ;-). Dzisiaj to każdy che wszystko podane na tacy. Niezależne myślenie czy google nie boli. Nie mam w swoim portfolio zbawiania świata, szukajcie i myślcie sami! End of story!

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mentos napisał:

To zależy, trzeba myśleć a nie bezkrytycznie włazić w takie portale.

Bezkrytycznie to nie można czytać. Włazić można wszędzie. Nadal nie wyjaśniłeś czemu onet jest taki be, ani który nie jest be. Myślę że czujesz, jakie głupstwo palnąłeś i się rakiem wycofujesz.

A jeśli nie, to pomóż nam błądzącym znaleźć lepsze źródła informacji. Dzięki temu nie będziemy powielać treści z onetu.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MentosSkoro nie chcesz się dzielić wiedzą, to po co się odzywałeś ? W myśl zasady: "a ja wiem a nie powiem" ? Sam nas wywołałeś do tablicy 😄

Skoro jesteś takim świadomym wolnomyślicielem i posiadłeś dar najczystszego poznania to zaszczep nam, prostym, gen zgłębiania jedynie słusznych prawd. Osobiście zawsze uważałem że to wszelakiej maści emeryci-działkowcy i dziady-wędkarze wiedzą wszystko najlepiej, ale mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i wyjawić skąd czerpać wiedze o świecie współczesnym aby móc prowadzić merytorycznie bogate dysputy  🙄

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ironizujcie sobie tak "mądrze" do woli, mam to w nosie, tak samo jak te Wasze obrony polskojęzycznego portalu dla "myślących", nie mój problem, jak tak lubicie tą ojkofobiczną "perfumę" nie moja sprawa, pławcie się tam dalej.

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"polskojęzyczny" portal z "ojkofobiczną" nutą. Widać że boli Cię duma narodowa. Być może nawet ona boli Cię w krzyżu ;)

Problem jest taki, że Ty przez pryzmat jakichś tekstów poczułeś się urażony i przekreślasz cały portal. A niewykluczone jest, że oni tę "ojkofobiczną perfumę" dodali dla kontrowersji i lepszej klikalności. Niepotrzebnie się tym emocjonujesz. Odcinasz się przez to od informacji, które tam się pojawiają i często są oryginalnym efektem ich pracy śledczej.

To jest prosta droga, żeby zamknąć się w bańce informacyjnej. To dość wygodne - jeśli wydawcy "Twojego" portalu wyleją ścieki do rzeki i napisze o tym onet, to nie dowiesz się o tym, bo Ty szmatławców nie czytujesz. Będziesz fajnie się czuł i nikt nie będzie Ci mącił spokoju duszy i moralnej wyższości.

Najzabawniejsze jest to, że na końcu Ty się uważasz za świetnie poinformowanego "myślącego" a resztę masz za w najlepszym razie nieogarniętych bezkrytycznie ssących "wrogi" przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma Metzen do rzeczy, chodzi o to, że teraz portkami Ci trzęsie? Widzę bańkowa narracja działa. Dla mnie to gość bez doświadczenia - taki mądrala, nie moja bajka. Ale co do Onetu, internet nie zapomina, ja także. Przestałem czytać tego szmatławca od poniższego momentu (tego "patologa" dodałem sam 😜), pan W. nadal tam pracuje i nie jest chyba jakimś podrzędnym "dziennikarzem", czy się mylę? No chyba że pracuje tam teraz ten ich "deep fake" ;-). A dużo więcej takich antypolskich wynurzeń tam można było i pewnie nadal można znaleźć. Typu Polsce się gówno za zniszczenia wojenne należy bo Bierut coś tam niby bąknął naciśnięty przez Stalina, a obecny kierownik Europy sobie nie życzy by z tym fikać. Albo hejt na poskie karabinki (o tym akurat w Polsat News wspominali jak Onet nadal kłąmie i manipuluje), a z branżowego źródła wiem, że finalne wersje a nie przedprodukcyjne są bardzo dobre, Ukraińcy je chwalą i kupują. Ale w tej "jakiej?" agenturze się zacinają i są do bani, why?

A więc darujcie se te brednie o bańkach okej, bo widzę wasza jest jak Matrix, niewidoczna dla domowników.

Poza tym jedna wzmianka o Łonecie, po czym zadałem konkretne pytania w sprawie kontroli wycinek lasów, ale nie, ukłuło gdzie indziej i widać i osy się zlatują bronić tego hejterskiego portalu, żenuła.

 

image.jpeg.4ecb476210ede8baf44c426d4c6b8f27.jpeg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mentos napisał:

i osy się zlatują bronić tego hejterskiego portalu, żenuła.

Coś sobie ubzdurałeś. Nikt nie pisze, że onet jest "mucha nie siada". Dla mnie teksty typu felieton o świętach to jest ta część zrównana z "Plotkiem". Nie czytam głupot. Dla mnie to nie jest powód, że nadawać onetowi ranking śmieciowy jak TVP Info.

Grot - właśnie dlatego onet ma u mnie 4. Zrobili burzę może ponad miarę. Ale to jest też praca dziennikarza. Temat ujrzał światło dzienne. Można przedstawić inne stanowisko. Na końcu może Grot stanie się lepszym karabinkiem.

Starasz się nas postawić w sytuacji zero-jedynkowej. Ja jestem za stary na to. To nie jest tak, że ich praca jest tylko dobra albo tylko zła. I mam być albo kochać albo nienawidzić. U mnie mają 4. U Ciebie jak rozumiem 1 i wyobrażasz sobie, że jak ktoś czyta to od razu 6.

1 minutę temu, Mentos napisał:

Nieee, absolutnie, to jest Polski portal, jak najbardziej, gdzieżby tam.

No to masz w pełni polskie TVP i TVP Info. Są Twoim zdaniem lepsze?

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam bo to taka sama propaganda jak po drugiej stronie, tylko z odwrotnym wektorem. Zioram w Polsat i głównie w neta i co ciekawe tam dużo o tym podsycanym przez obie strony plemiennym sporze można znaleźć z cytatami, odnośnikami itp. Dwa kaczory siebie warte. Ale by być uczciwyum w kwestii Grota, Baltic Pipe, Gazoportu, tunelu w Świnoujściu, rozbudowy portów, Nord Streamu, reparacji, tego że Putnowi nie można było ufać - o rany, TAK - mieli i mają rację. 

Ale co do meritum czyli TSUE vs LasyP, nie, nie mają moim zdaniem racji, wiadomo, że bronią koalicjanta i swojej dupy, ale nie chciałbym by następni przyszli i lasy sprzedali. Zadowolony brakiem zerojedynkowości?

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki rosyjski poeta, noblista Iosif Brodski. Został zesłany z ZSRR na Zachód, pozbawiony obywatelstwa. Jego antagonistą (tak uważał Brodski, nie do końca słusznie) był inny poeta Jewgienij Jewtuszenko. Podobno Brodski już leżał w szpitalu z którego nie wyszedł żywy, i ktoś z odwiedzających go przyjaciół powiedział mu że Jewtuszenko wystąpił przeciwko kołchozów. Na co Brodski odparł: – Jeśli Jewtuszenko przeciw, to ja jestem za! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mentos napisał:

Nie oglądam bo to taka sama propaganda jak po drugiej stronie, tylko z odwrotnym wektorem.

Jak nie widzisz różnicy, to znaczy że symetryzm wszedł na ostro.

Polsat to telewizja rządowa w wersji light. Zygmunt Solorz ustawi się pod każdą władzę a Polsat w zamian wspiera władzę, tylko nie tak siermiężnie jak TVP.

58 minut temu, Mentos napisał:

nie chciałbym by następni przyszli i lasy sprzedali.

Lata lecą a straszenie sprzedażą lasów dalej w modzie... ech. 

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1631503,1,jak-lesnicy-sami-sprywatyzowali-lasy-panstwowe.read

Na wypadek, gdyby odpalił się paywall, zacytuję końcowy wniosek.

Cytat

Strasząc nas od ćwierć wieku prywatyzacją lasów, leśne lobby i związane z nim partie skutecznie uniemożliwiają ich prawdziwe upaństwowienie i zwrócenie społeczeństwu. Referendum Dudy służy dokładnie temu celowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^^^

No tak, jak Lubecka z ZETki albo Mazurek z RMFu ośmielą się zadać liberalno lewicowym ideologom niewygodne pytanie albo zacytować ich własne słowa, to od razu trole z tego "lewego" plemienia oblewają ich hejtem. Jak Szymon Hołownia śmie się postawić fanatykom z jednej strony to ich opentany kundel od razu go obszczekuje „kałownią”, w myśl zasady "jak nie znami to nasz wróg i trzeba go zgnoić i zniszczyć". Jak Polsat czy Interia dopuszcza do głosu obie strony i można tam znaleźć różne opinie, to od razu widzę dyrdymały jak wyżej. Chłopie, puknij się w głowę, widzę ta plemienna choroba tu w wersji "left" zbiera żniwo, współczuję, przemyśl to przez Święta bo popadniesz w jakiś obłed, za każdym rogiem będziesz widział kaczora z kosą.

 

Ale dziwi mnie, że na marginesie konkretnych pytań o obronę lasów, w kilku słowach wbita w Łonet kupę szpila, tak rozniosła smród, że muchy się zleciały i nie idzie się opędzić, a sio 💤 . Chyba trza admina o miotłę poprosić. 

 

A tak w temacie, chcę zaskarżyć wycinkę w lesie niedaleko mnie, ponoć może to zrobić teraz każdy, ale w jakiej formie to zrobić i gdzie? Szukałem, sprawdzałem jak poniżej, ale nie wygląda to tak prosto jak np. dziś w Faktach słyszałem ;-(

Przełomowy wyrok TSUE w sprawie lasów - SmogLab

Edytowane przez Mentos
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos zastanów się nad tym co piszesz o plemiennej wojnie. Konkretnie to zauważ, że sformułowaniem "oksymoron media+onet" sam zacząłeś temat. A emocjonalnym tonem dolewasz oliwy do ognia. 

Ja Ci piszę rzeczowo: Polsat robi telewizję dla władzy. Widać było zmianę przekazu, gdy Solorz dogadał biznesy z udziałem państwa i postawił Gawryluk na czele Wydarzeń. Przed świętami Rymanowski śpiewał kolendy z Michałem Wójcikiem (SP) a Ty widzisz obektywne medium 🤣

A Twoje odpowiedzi: "widzę dyrdymały jak wyżej. Chłopie, puknij się w głowę, widzę ta plemienna choroba "

Dyrdymały, bo mam inną ocenę onetu i polsatu i rzeczowo ją uzasadniłem (zwłaszcza onet)?

Puknąć się w głowę, bo? Bo zaliczyłeś mnie do lewactwa?

Plemienna choroba... Kto choruje? Chyba ktoś, kto każe mi się pukać w głowę a argumenty nazywa dyrdymałami. Do tego przenośnie umieszcza mnie jako muchę latającą wokół kupy. Chopie, weź się w garść!

EOT z mojej strony. To nie ma sensu na takim poziomie.

Ewentualnie sprzątającą moderację proszę o pozostawienie linku do artykułu o prywatyzacji lasów z Polityki. Jest to dość w temacie, bo pokazuje źródło patologii - dlaczego leśnicy traktują lasy jak prywatny folwark.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odeszliście dość mocno od tematu lasów. Wracając już widzę jak masa nazwijmy to delikatnie ludzi nieprzychylnym lasom robi tysiące uwag do PUL-i i to leci do sądów. Serio tak to ma wyglądać? LP trzeba wywalić z części lasów tak by nie były gospodarcze. Tyle i aż tyle. Wszyscy też wiemy, że przy obecnym układzie nie jest to realne tym bardziej, że wokół tego kreci się niejaki Ziobro. Co to za menda każdy rozsądny człowiek wie. Pamiętam choć mogę przekręcić, że UE miała w zamiarze zwiększyć obszary chronione i to powinno być celem. Nie było by wtedy porównywania fotek lotniczych z obecnymi w przypadku Turnickiego PN. Osobiście kiedy wdrażałem się w inicjatywę dotyczącą lasu pod Głogoczowem mam w tyłku czym i jak je się PUL. Oni mają się z tego lasu z jakimiś dużymi pracami wynieść i tyle. Proste jak drut. Ważna kwestia w roli RDOŚ została poruszona i to kolejny plus. Reszta to bicie piany. 

Co do mediów tak na szybko i krótko to wszystko można zweryfikować choćby przez organizacje zrzeszające przemysł drzewny. Na dziś jest bardzo żle ale tego fanatyki LP już nie widzą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...