Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Napisano

Kolejne dane z chyba nieco większą ilością szczegółów - tu przyznaję się bez bicia, że tych angielskojęzycznych treści jeszcze nie sprawdzałem :rolleyes:https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/19475/nowe_grupy_napedowe_shimano_cues_rewolucja_i_standaryzacja

Jest trochę tych kombinacji, ale ogólnie ma być "prościej" dla szarego Kowalskiego i dla sklepów.

Napisano

Wreszcie pojawi się sensowna korba 2x do rowerów mniej sportowych czyli 26/40. Ciekawe czy przy okazji zrezygnują z tego skoku 15-18 który jest na sporej części kaset o szerszym zakresie.

Napisano (edytowane)

Skoro zlikwidują Altusa, Acerę i Alivio i będzie tylko ta nowa grupa w 3 wersjach to będzie spora przepaść między najtańszym Tourney'em a tym najniższym 9kowym Cutasem. A co do łańcuchów LN to mi to jakoś przypomina to "prawdziwe" pierwsze IG z STXa RC. Nie rozumiem też skoro upraszczają to czemu już wszędzie nie pakują bębenka Micro Spline?

Edytowane przez Mentos
Napisano
Cytat

wszędzie nie pakują bębenka Micro Spline?

Bo microspline uniemożliwia rozstawienie łożysk głównych piasty bezpośrednio przy hakach, więc piasta realnie podparta jest przy lewym haku i gdzieś w 2/3 długości osi, pozostawiając spory moment gnący. Prawdopodobnie wyszło im że o ile w rowerach sportowych rynek to akceptuje, bo rowery sportowe widują serwis i świadomego użytkownika, to w przypadku rowerów rekreacyjnych to nie zagra.

Napisano (edytowane)

Patrzę na moją DT w wersji z każdym rodzajem bębenka i nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy standardem a XD czy MS. W każdym siedzą w bębenku po dwa łozyska jedno przy korpusie piasty, jedno przy haku właśnie. No i gdzieś było wspomnaine, że S się na maszynowe w końcu powoli przesiada, zresztą mam takową S na maszynach w zapasowym kole  - FH-M410B. Dlatego więc nie kupuję tej teorii o rowerach sportowych ,świadomych użytkownikach i akceptacji rynku.

Edytowane przez Mentos
Napisano

Zacytuję @uzurpatorhttp://uzurpator.com.pl/new_blog/documents/Wypasione_wolnobiegi.html

DT Swiss to w zasadzie niszowy producent, jeśli chodzi o wolumen całkowitej sprzedaży komponentów rowerowych i skierowany to rowerzystów świadomych.

Co prawda teoretyzuję, ale moim zdaniem w kontekście statystycznej niezawodności i statystycznych kosztów reklamacyjno-serwisowych rozwiązanie nie będące "wypasionym wolnobiegiem" wygrywa (a taki warunek spełnia każda piasta Shimano z bębenkiem HG).

Napisano

Zapewne w tym wszystkim chodzi o cięcie kosztów.Jest jedna grupa do wszystkiego na standardowych elementach.Czysty zysk.Aż dziwne,że shimano dopiero teraz to ogarnęło.

  • Mod Team
Napisano

Zapewne tak, tylko cięcie dla producenta, a nie przeciętnego użytkownika. W sumie to jedyne czego jestem ciekawy to kompatybilności wstecznej, której raczej w mojej opinii nie będzie. Jakościowo myślę, że będą to wszystkim znane podzespoły.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...