Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Altus RD-M310 w napędzie 1xx


Rekomendowane odpowiedzi

A skąd Ty masz kasetę 8 rzędową 11-36? Wydaje mi się że na 34T się kończyły, i do tego zakresu obsługuje ta przerzutka. 

Co do eksperymentowania: to nie wiem którą wersję, pewnie M360 używałem, działa, nic więcej nie można od niej wymagać. Obsługiwała kasetę 9sp bez problemów - zakresu nie pamiętam.  

Ale, jest tani Altus 9rzędowy, M2000, obsługuje katalogowo 36T, po co kombinować? 

No i chyba najnowsza przerzutka do kasety 8 rzędowej 11-40: 

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/acera-m3000/RD-M3020-8.html#

W mojej opinii wspomniana wyżej M3100 działa nieco lepiej jak niższe modele, więc w okolicach stówki to dobry wybór. Są jeszcze używane XT, ale nie mam pojęcia w jakiej cenie, ja swojej nie oddam :P

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosowa Sora obsłuży takie kasety? 

 

10 minut temu, KSikorski napisał:

Alivio RD-M3100 tania i dobra.

Przecież jeszcze Alivio jest...

6 minut temu, MikeSkywalker napisał:

A skąd Ty masz kasetę 8 rzędową 11-36?

Jeszcze nie mam, ale są na Ali 😀.

 

A biorąc pod uwagę podobną cenę tego Altusa 9s, Acery 8s (pewnie zadziała z 9s?) i Alivio to chyba ten ostatni zdecydowanie wygrywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle o niej zapomniałem, tzn. o wersji ze średnim wózkiem, a chyba sam mam ją z kasetą 11-34 (ale w kartonie, grupa zdjęta z jakiejś szosy):D

No to powinna oblecieć na 1x9. "Stare" Sory były kiedyś notorycznie pakowane do rowerów "dałnhilowych" bo w miarę trzymały łańcuch. Ale jak dobrze kojarzę to stosowało się krótkie wózki i kasety z mniejszym zakresem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sobek82 napisał:

Jak przechodzić to chyba najkorzystniej za te 500+ wziąć 10s

Nie ten rower i nie te potrzeby 🙂.

32 minuty temu, MikeSkywalker napisał:

Ale to ciągle przerzutka bez sprzęgła, jak planujesz to w jakiś teren to jednak trochę słabo.

Poza asfalt zjeżdża, ale patrząc jak wygląda rurka pod łańcuchem to dość ostrożnie.

 

Czyli nie jest pewne, że Sora RD-R3000-GS będzie lepszym wyborem niż Alivio?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 11:44, MikeSkywalker napisał:

A skąd Ty masz kasetę 8 rzędową 11-36? Wydaje mi się że na 34T się kończyły

@MikeSkywalker, a przed chwilą przypadkowo trafiłem na takie coś https://allegro.pl/oferta/kaseta-shimano-acera-cs-hg400-8-rz-11-40t-12696669622 😀.

A zapytam jeszcze: czy jest jakaś przerzutka 10s, która obsłuży ww. kasetę...?

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kasetę obsłuży ci na styk Rd m591. 10 rzędowe raczej nie bo z moich obserwacji wynika że 9rz przerzutki nie działają z manetką 10rz, więc 10rz przerzutka nie zadziała ci z 8 czy 9 rzędowa manetką. Może złapie ci ja też ten Rd m3100. Poszukaj w necie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudzinki napisał:

a przed chwilą przypadkowo trafiłem na takie coś

A o czym ja wyżej pisałem? :D

W dniu 27.02.2023 o 11:44, MikeSkywalker napisał:

No i chyba najnowsza przerzutka do kasety 8 rzędowej 11-40: 

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/acera-m3000/RD-M3020-8.html#

Do tej kasety Shimano wypuściło nawet specjalną Acerę. Nic 10 rzędowego nie będzie z tym poprawnie hulać. Temat-rzeka o kompatybilności napędu, polecam ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...