Skocz do zawartości

[korba] Sram DUB i podkładki


Rekomendowane odpowiedzi

@TheJWkarbon to nie moja kieszeń, i nie na mój złomek 😅 A podpowiedz mi - linia łańcucha. Kupując rower (kupiłem używany) suport PF 92, korba sram X1, blat 32  T z offsetem 3 mm. Rama ma boosta, miałem tylko jedną podkładkę 3 mm od strony napedowej. Ciężko miałem pozbyć się luzu tą "śruba" kontrujaca. Dosłownie łapie tak obrót gwintu. Może miałem to źle złożone coś? Jak to sprawdzić jak było oryginalnie, jaka linia łańcucha? Jakoś mam to na oko sprawdzić i złożyć? Niby w takiej konfiguracji przerzutki wchodzą normalnie, aczkolwiek na dwóch największych zebatkach coś troszkę cykało. W sumie napęd już jest dość mocno zużyty. Ale pytam czy jest jakiś patent na określenie jak to powinno być złożone, jaka linia łańcucha. Rama Rockrider XC120 z booster, napęd NX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No linię łańcucha dobierasz właśnie podkładkami na podstawie szerokości mufy, rozstawu osi i korby, w manualu powinno być to rozpisane. Możesz ją też korygować offsetem zębatki w razie potrzeby.
Cykanie z tyłu to bardziej kwestia niewyregulowanej przerzutki lub właśnie zużytego napędu, niż linii łańcucha.

Ta nakrętka do kontrowania luzu powinna się obracać w zakresie kilku milimetrów, nie może być tak, że złapie tylko jeden zwój gwintu, bo jak dokręcisz korbę na 54Nm, to będzie zbyt ciasno i albo połamiesz tę nakrętkę, albo osłony łożysk suportu. Odkręcasz tę ściskającą śrubę imbusową na jednym z wypustów nakrętki przed jej obróceniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual jest gdzieś tutaj w temacie wyżej, z tego korzystałem. 

Ja najpierw skręcam korbę, a później niweluję luz nakrętką. 

Tak odkręcam, tzn luzuje śrubę na tej plastikowej nakrętce. Później kręcę nakrętką z wyczuciem. Do pierwszego oporu, i sprawdzam rękoma czy nie ma luzu po czym dokręcam tą śrubę na nakrętce również z wyczuciem żeby nie pękła. Zgodnie z filmem na YT od SRAMa. Pytam bo pierwszy raz mam PFa w rowerze. Poprzednio miałem Hollowtecha, także uczę się 🙂 

Rama oczywiście Boost 148 bo nie wiem czy pisałem ;)

Edytowane przez szamysz83
Dopisalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...