Skocz do zawartości

[Multitool] ze szczypcami do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, ostatni mój wpis o Topeak MiniP20. Albo Topeak kłamie w swoich materiałach promocyjnych albo trafił mi się jakiś wybrakowany szmelc. To żadna sprężyna, żaden gwint, po prostu te elementy są źle zwymiarowane. Ramka przytrzymująca element ruchomy jest za długa, co powoduje, że nie ma fizycznej szansy nie tylko "złapać" gwint, co w ogóle wkręcić choćby kilka obrotów - np. tak jak na zdjęciu reklamowym Topeaka. Proszę, oto dowód - odciągnięte siłowo na maksa śrubokrętem (w tej pozycji spinka puszcza), a i tak nie ma miejsca, żeby złapać gwint. Tam już nie ma miejsca, żeby się cokolwiek przesunęło. Wkręcić się da, ale po zdemontowaniu "szczęki" na spinkę (jak w moim poprzednim zdjęciu). Niezły POS...

DSC_5552_polarr.thumb.jpg.c3e786a37017bdec1929f2b596cde6bf.jpg

Mam wybrakowany szmelc, tam powinna być jakaś śrubka, na zdjęciu reklamowym widać, że "trzpień" jest złożony, a śrubka jest dociągana imbusem.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pospieszyłem się z wnioskami :)

Dostałem wybrakowany egzemplarz, co stwierdziłem dopiero teraz, po dwóch latach od zakupu. W tym tkwi mój błąd. Gdybym wcześniej rozgryzł temat....

Ale ponieważ nie było tej śrubki, to założyłem, że używa się trzpienia do wyciskania. Z tym, że nie byłem w stanie go wkręcić i zamiast coś z tym zrobić - olałem temat. To drugi błąd :)

Trzeci błąd to zakup łyżek Topeaka :D bo poprawnie uznałem, że wciąż nie mam narzędzia do łańcucha :)

Teraz szukam odpowiednio krótkiej śrubki, żeby "naprawić" multitool. Znalazłem taką dłuższą, pasuje ale jest za duża, żeby wkręcić ją na stałe. Zaraz sprawdzę, czy w ogóle rozpina łańcuch :) Wtedy ewentualnie polecę Ci ten multitool :D

DSC_5555_polarr.thumb.jpg.fcf5eee715e8ffbbee34e22a199fed1d.jpg

Lepszej śruby nie mam na razie. Bez tej spinki od łyżek (no dobra, może być spinacz biurowy) to się trzeba naszarpać.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...