Skocz do zawartości
  • 0

Rower z zagarnicy, prosze o opienie :)


MateuszScott95

Pytanie

Witam, nabyłem ostatnio rower z olx od tzw handlarza, cena atrakcyjna ale nie była to tez jakaś wielka okazja, a wiec do rzeczy. Zaczynam zastanawiać się czy przypadkiem rower nie jest KRADZIONY, co prawda sprzedawca prowadzi firmę którą sprawdziłem i faktycznie jest zarejestrowana, wystawił mi fakturę ze swoimi danymi, pieczątka firmy, numer ramy itp. powiedział tez ze jest to rower powystawowy, testowy nie wygląda na jeżdżony ale jest faktycznie trochę porysowany, pobijany, jak się na to zapatrujecie ? Jest się czym martwic czy spokojnie jedząc ? Ewentualnie jak można sprawdzić legalność roweru? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy krzakiem czy nie tego nie wiem, ale w każdym razie istnieje, na fakturze która mi facet wysłał jest pieczątka dane firmy jak i jego i faktycznie taka firma istnieje sprawdzając po regonie, ale naczytałem się o tych kupionych kradzionych rowerach i teraz się zastanawiam, czy taka faktura jeśli okazało by się ze rower jest z nielegalnego źródła mnie jakoś usprawiedliwia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W prawie obowiązuje zasada domniemania niewinności. Policja i sąd musiały by udowodnić, że kupiłeś rower mając świadomość, że jest kradziony. Jedyne co co może Ci grozić to utrata roweru ale wtedy możesz zgłosić roszczenia w stronę sprzedawcy. 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...