Skocz do zawartości

[tubeless] pomoc z dziurą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jestem nowy jeśli chodzi o tubeless. W weekend złapałem dziurę, która załatało mleko po 1 min. Ciśnienie z 7 barów spadło do 3,5. Przejechałem 25 km na niższym ciśnieniu. Wróciłem do domu dopompowalem i po 2 dniach spadek do 4 barów. Czy uważacie ze taka dziura jakoś się uszczelni, czy trzeba kupować nowa oponę. 
 

8-A55-BD2-D-A2-C4-4298-B362-568-A78-D459

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do maja założyć dętkę, podkleić łatką, a kiedy szosy zamiotą po zimie założyć nową oponę z mlekiem. A tak nawet jeśli nowe czy dodane mleko załata, to nie zna się dnia kiedy coś nie zacznie schodzić, będzie dziura w asfalcie tym razem i obręcz dostanie strzał i będzie kolejny kłopot …

 

załatałem raz knotem szosową oponę centralnie i założyłem dętkę , po kilku dniach jednak ją zamieniłem, nie trzymała kształtu, przecięte włókna , wystający „pryszcz” nie  sam knot tylko opona z gulką. Warto sprawdzić nawet z dętką czy koło nie skacze nie cyka na obwodzie po napompowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze sugestie. Dzisiaj po całej nocy utrzymała to samo ciśnienie, dojechałem na spokojnie rowerem do pracy, więc mam teraz trochę zagwozdkę. Nie czuję żadnej różnicy w trakcji. Chyba spróbuję jakoś dojeździć jakoś to sezonu letniego, bo szkoda mi wymieniać oponę, która nie ma nawet 1tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie zimowym w deszczu śniegu  i soli, koło mtb z ciśnieniem tylko 2’atm. rozszczelniło się po około pół roku od zaczopowania, ( kiedy wyjechało tylko w tą zimową breję, w lesie zimą jeszcze trzymało )  generalnie to była największa z moich zamleczonych dziur. Nie wiem czy sól czy woda czy temperatura , ale czop puścił.

Dlatego zakładając ciśnienia szosowe zalecam ostrożność właśnie jeśli wrócą takie zimowe warunki, wtedy nawet lepiej w domu profilaktycznie założyć dętkę… bo  zmiana w zimnie, błocie i mleku jest paskudna…. 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatki park tula te grubsze i duże są do naprawy   opony na powrôt do bazy, pozostawione na dłużej nie trzymają się opony, (przy demontażu widać) i tylko mleko działa…Łatki z klejem w tubce do dętek Tip top z niektórymi oponami kleją się dobrze z innymi jakby nie, zależy od składu mieszanki, niektóre nie nadtrawiają się załączonym klejem.   Większe dziury z Tip Topem nie trzymają kształtu, takie opony szyłem igłą o nitką np i to pokrywałem łatką. górskie działały dobrze, ale szosowa - bałem się że 7-8 atm wywali bąbla na trasie, pojeździłem trochę po mieście j wywaliłem, dziura była w obu rodzajach opon z boku, dlatego można było szyć. Wiele opon po większym przecięciu traci kształt bo karakas nie gwarantuje już trzymania i opona wężykuje po zakręceniu koła. Knoty z klejem w tubce wydają się być stabilne ale nie robiłem z nim dużego przebiegu … w oponie szosowej jak pisałem w miejscu knota zrobiło się małe bicie nawet po dokładnym docięciu.

niszczenie nowej opony  jest częste i wprost proporcjonalne do ceny :))))  w szosie dawno temu wzmocnioną Michelin Krylion przywiezioną dla mnie z GB w walizce specjalnie przeciąłem na 200 kilometrze, właśnie z boku…. Pierwszą kupioną 29  też w  samej USA specjalnym przelewem walutowym w PKO-  WTB Nanoraptor ( w Polsce nie było) przeciąłem na pierwszym maratonie w Otwocku ( zupełnie z boku- chyba szkło w kopnym piachu- tam autoodpady grzebali w okolicach )itp   O obie opony szyłem,  górska zrobiła spory przebieg, ale wtedy jeszcze bez mleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...