Skocz do zawartości

[bagażnik na hak] Westfalia BC60 lub BC80 - dobre czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przymierzam się do kupna bagażnika na hak, i akurat serwis który będzie zakładał hak ma w ofercie bagażniki Wesfalia BC60 i BC80.

Przekonuje mnie fakt że są składane, plus ogarnąłbym wszytko od ręki w jednym miejscu. Ale nie znam firmy (w sumie jedyną bagażnikową którą kojarzę to Thule.) Nie dopytałem jeszcze o cenę, ale wydaje się półka cenowa podobna do Thule.

Czy ma ktoś doświadczenie z tymi bagażnikami? Warto brać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak z teorii (ale wożę na haku już ponad 10 lat i mam trzeci bagażnik) - wygląda to ładnie, fajnie się składa, ale jeśli dane w znalezionej przeze mnie specyfikacji są prawdziwe i ma odstęp 18cm między rowerami, to bardzo mało. Inne bagażniki na 2 rowery mają nawet 22 cm. Zobacz Yakima, Uebler i Thule - to pierwsza liga. 

Te 18 cm jest ok dla trekingów i szos, ale jak osie boost i widelec typu fox 36 lub grubszy to rowery będą się obijać. Nie podoba mi się też niska i wąska "poręcz" - jak masz wozić 2 szosy albo trekingi to będzie OK, ale przy fullach zalecam ostrożność ( równie dobrze może być odwrotnie i taka poręcz ci trafi). Właśnie sprzedałem ze stratą bagażnik, który miał odstęp 18cm, bo roweryenduro nie wchodziły. Mam 22cm i też trzeba uważać, by widelec nie uderzał o widełki sąsiada. Jak to fizyczny sklep - przymierz albo przynajmniej zmierz odstęp między środkami rynienek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa rowery enduro, więc jak mówisz może być ciasno. Dodatkowo jeden to 29" XL. Bardzo długi.

Mam szanse przymierzyć więc tak też zrobię. Tylko będę musiał dachowy założyć. Mam nadzieję że już po raz ostatni 😅

Dzięki za podpowiedź. O odległości rowerów od siebie nie pomyślałem.

Jarek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.04.2023 o 12:49, yaarek napisał:

Cześć.

I jak zdecydowałeś się na Westfalie?

 

Jarek

Tak, kupiony BC80.

Pierwszy test w majówkę, dwa wyprawowe ciężkie rowery (17kg sztuka) przewiezione dwukrotnie na dystansie 350 km, włączając około 40 km słabej nawierzchni gdzie wytrzęsło je dość mocno.

Bagażnik sprawdził się dobrze, dość masywny, grube blachy, duże śruby, mocny zacisk na kuli haka z dość długą dźwignią, przedłużone paski do mocowania kół, wszytko co ma sens na kluczyk, fajny patent na ruchome 'rynny' na koła. Duża zaleta że składany, więc na parkingu ulicznym na jakimś osiedlu w małym miasteczku (start kilkudniowej pętli) zdjąłem z haka, złożyłem i do bagażnika samochodu - w ten sposób mniej widoczne że auto 'przybyszy' zostawione na dłużej bez opieki.

Z wad - znalazłem dwie małe 1. kluczyk chodzi trochę na chybił-trafił w zamkach od uchwytów na ramę. Nic poważnego, ale czasem zejdzie kilka sekund zanim włożysz poprawnie kluczyk i przekręcisz skutecznie zanim poprawnie załapie sprzęgiełko w pokrętle i faktycznie można odkręcać/przykręcać uchwyty 2. paski do oplatania koła zaczepiają o element konstrukcyjny ramy bagażnika , co powoduje że do ich opinania trzeba obu rąk lub więcej siły.

Generalnie jestem zadowolony - jego solidność powoduje że bardziej 'martwiłem się' o jakość mocowania haka do auta niż rowerów do bagażnika czy bagażnika do haka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te https://www.decathlon.pl/p/rower-podrozny-riverside-touring-900/_/R-p-332461?mc=8643287&c=Zielony

Rozmiar S i M.

Na początku też mi się wydawało że koło może za bardzo 'zwisać' poza obrys bagażnika, ale doszedłem do wniosku, że to nie ma dużego znaczenia - oba koła spoczywają 'na stoku' opadającym w stronę zewnętrznej części pojazdu. Więc nawet jak miejsce koła dokładnie pod osią 'wisi' w powietrzu poza uchwytem, to nadal koło jest podparte na części leżącej bliżej suportu, i rower nigdzie się nie potoczy (za zewnątrz pojazdu), bo przeciwstawne koło ma 'pod górkę'.

Ale rozstaw w Twoim jest sporo większy, ciężko mi powiedzieć jak to by się sprawdziło przy 126 cm. Producent niby podaje 130 jako maks. Pewnie mając rozmiar na styk chciałbym przymierzyć u dystrybutora.

 

 

właśnie zmierzyłem odległość między zewnętrznymi krawędziami maksymalnie wysuniętych uchwytów na koła - i wynosi 106 cm. Przy moich rowerach wysunąłem je mniej więcej na 95 cm, czyli na oko środek koła wystawał 7-8 cm poza uchwyt (czyli rower podpierał się na części koła bliżej suportu) i było bardzo stabilnie. U ciebie byłoby to jakieś 10 cm - wydaje się jeszcze OK, no ale ponownie - pewnie lepiej przymierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...