Skocz do zawartości

[do 5000] Czy istnieje jakaś sensowna konkurencja dla nowego Riverside 920?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, właśnie w jednym z innych tematów dowiedziałem się o nowym Riverside 920, który będzie na napędzie Shimano XT. Jak dla mnie stosunek wyposażenia do ceny jest naprawdę super. Martwi mnie jedynie uniwersalność napędu bez przedniej przerzutki. Obecnie jeżdżę na Boreasie 1 z 2019 roku i napęd w tym rowerze jest moim największym problemem. Czy w przypadku tak zestrojonego Shimano XT mogę oczekiwać uniwersalności na dłuższych trasach 75 - 120 km? W Boreasie każda większa górka lub wyższa prędkość była dla mnie dość problematyczna. 

Macie może do polecenia jakieś alternatywy dla trekkingu z decathlona?

Edytowane przez Sear14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rower crossowy/trekkingowy przez inną geometrię nie pozwoli na uzyskanie takich samych prędkości jak gravel więc tak ciężkie przełożenia są zbędne

2. To czy napęd jest 1x, 2x czy 3x nic nie mówi o zakresie przełożeń, liczy się kombinacja korby i kasety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Riverside przełożenia będą lżejsze niż w romecie  . Na korbie masz tylko 36 zębów  36:42=0,85  to już dość lekkie przełożenie . Z drugiej strony 36:11=3,27 . Bardzo twardo to nie jest , trzeba nadrabiać kadencją . Nikt nie odpowie czy dla ciebie będzie to wystarczająca rozpiętość przełożeń . Dla porównania w romecie masz 40:32=1,25  i  40:11=3,6  czyli ogólnie napęd jest ,,twardszy" . Jeśli chcesz większy zakres przełożeń to szukaj   1x12 z kasetą 10-51 ale to drogi napęd . Ja patrzyłbym na rowery z 2x10 albo 3x9 .  I jak napisał @Mihau_ wszystko zależy jakie są tarcze na korbie i jaka kaseta - trzeba policzyć . Już wiesz jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sear14 napisał:

\Czy w przypadku tak zestrojonego Shimano XT mogę oczekiwać uniwersalności na dłuższych trasach 75 - 120 km? W Boreasie każda większa górka lub wyższa \

W przypadku tras trekkingowych w granicach 100km, postawiłbym na kompakt, czyli 50-34 x 11-34. Oczywiście jeśli jeżdzisz po utwardzonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten napęd jest idealny do tego roweru. 

Podjedzie wszystko co ma podjechać, z XC pod górę nie ma się ścigać. 

Na drodze te 25 kilometrów średniej bez problemu a z szosą nie ma się ścigać. 

Ja kupiłem Riverside 500 i alternatywy dla tego roweru nie ma i dla wyższego modelu również. 

 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy tylko za bardzo się cieszyć z XT. Tylko przerzutka jest z tej grupy i to 11b. Manetka jest SLX - niezła, ale nie ma zrzucania po dwa biegi jak XT, kaseta Sunrace - czyli nie microdrive (co niekoniecznie jest wadą), łańcuch KMC - Ja bym wolał mieć Deore, ale homogeniczne w takiej sytuacji. Mimo to podoba mi się ten rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...