Skocz do zawartości

[Gleby] Jak często Wam się zdarzają? Wasze statystyki


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

- koło złapała szyna tramwajowa. 

To moja pierwsza gleba na gravelu. Rower pojechal torami kolejowymi, a ja lotem swobodnym zachowalem kierunek jazdy, przyziemiajc w koncowce na asfalcie :D

Od tego czasu zawsze przejezdzam przez tory pod katem prostym :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko, to też sporo pecha.

Ja ostatnie 3 lata kilka gleb, ale bez wiekszych strat. Jedna duża, na mtb, na szczescie ja w lewo a rower w prawo, mowię o szczęściu bo rower górną rurą wylądowała na drzewie a jak na trawie. Skończyło się na otarciach i ramie w śmietniku.

A teraz w lato z gravela spadłem przez próg osłonowy na kable, którego dzień wcześniej nie bylo. Droga z drzewami, cień, ja sięgam po bidon i bum. Niestety łokieć zostawił sporo skóry, a prawa noga nie wypięła się zbyt szybko i kolano mocno oberwało.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWO to też była moja 2 gleba na gravelu. Pierwsza była kuriozalna i wynikała z przyzwyczajeń MTB. Podjeżdżałem schody po takim betonowym najeździe. Dwa wąskie tory rozdzielone schodami. Podjechałem praktycznie całość, ale przed ostatnim stopniem widziałem, że przednie koło spadnie i wbije w stopień. "Wrzuciłem" przód na stopień, ale nie opanowałem tyłu i zaliczyłem spektakularną glebę. Ucierpiała duma. Na MTB milion razy ogarniałem takie sytuacje i nie było problemu. 

Z szyną to była 2 gleba. Widziałem, że trzeba pod kątem. Sytuacja była dynamiczna. Kilka torów łączyły się w jeden. Całość odbywała się na zakręcie więc kąt szyn był płynny. Do tego całość w ruchu miejskim i sprawdzałem auto, które jechało za mną. Finalnie to wszystko trwało na tyle długo, że mój kąt natarcia z rozpoczęcia manewru do przecięcia torów się zgubił :D 

Co do przejechania torów pod kątem prostym to nie jest takie proste w każdej sytuacji. W tym wypadku jechałem po pasie między krawężnikiem a torami. Pas wąski, skręcałem o 90 stopni w lewo. Zresztą fotka w załączniki. Czerwona ramka to miejsce, gdzie poleciałem.

dzwon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemeg po złapałem fazę. Generalnie 10 dni po złamaniu miałem szynę gipsową. Do tego lekarz twierdził, że złamałem tylko 1 kość. Po zdjęciu szyny miałem nosić ortezę ale zrobiłem TK. Okazało się, że połamane są dwie kości a ruchomość ręki praktycznie zerowa. Szybka konsultacja u innego lekarza. Usłyszałem, że temat do operacyjnego leczenia i prawdopodobnie usunięcia odłamanych kawałków kości. Tyle, że kolejne kilka tygodni unieruchomienia spowoduje, że sprawność ręki raczej nie wróci. Dlatego stanęło na tym, że mam zrehabilitować najbardziej jak się da a potem ewentualna operacja. Od 12 dnia miałem rehabilitację.

W 5 tygodniu po wypadku polazłem na rower 😈. Niby tylko umyć, bo ciągle był brudny po wypadku, ale "zgubiłem się na trasie do myjni". Po konsultacji z rehabilitantem na zmianę jeździłem na mtb i baranku, bo wymuszało to zmianę pozycji ręki i aktywnie ją rehabilitowało. Na 3 czy 4 jeździe po powrocie pojechałem na te tory i powiem Ci, że nigdy nie miałem takiego cykora jak wtedy. Potem jeździłem tam jeszcze kilka razy, ale nadal mam respekt przed torami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemeg hm obiektywnie patrząc na to jak jest to mam jakieś 95% sprawności ręki. Rotuje w 98% a braki nie przeszkadzają i pewnie z czasem się to wyrobi. Prostuje się idealnie. Na zgięciu brakuje odrobiny (nie potrafię dotknąć ręką barku). Tak, że to mi nie przeszkadza i z tego powodu nie będę raczej operować. Nie boli podczas pracy na kompie. Na rowerze jest ok i mogę cały dzień spędzić na siodle. Są jednak czynności, które odpadają np. mycie okna. Ruchy okrężne + dociskanie w trakcie powoduje ból i brak siły w ręce. Co ciekawe ostatnio 7 dni po 12h dziennie walczyłem elektronarzędziami oraz piłą ręczną sporo desek uciąłem. Było całkiem znośnie. 

Podsumowując - jeżdżę obserwuje ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...