Skocz do zawartości

[2500] Cross bądz fitness do pracy, na przejażdzke ~50 km.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jak w temacie maila, poszukuje roweru crossowego (bądź fitness(?)) do 2500 zł (w tej kwocie uwzględniam już założenie "dołóż trochę do lepszego")

Moim dotychczasowym głównym typem po przeszukaniu internetu jest Lazaro Aero V3.

Jest jeszcze Fairfax 1, jednak tutaj słyszałem że jest "plastikowy"

Z racji na brak szerszej ogólnej wiedzy na temat rowerów odrzucam rower używany


Głównie zależy mi na :

-braku amortyzatora (wybieram mniejszą wagę, ponad działanie amortyzatora za ~400 zł)

-kaseta

-hamulce tarczowe choć jednak nie będę płakał, jeśli jedynym rozsądnym wyborem będą v-brake'i

 

Moja waga 83 kg, wzrost 175 cm (docelowo waga 69 kg (i wzrost 188 😆))

Rower do dojazdów do pracy 70% (asfalt, kostka, płyty chodnikowe) jak i również poza miasto 30% (gdzie mapy.cz pokażą 🙃)

 

Za każdą odpowiedź z góry dziękuje.

 

Edytowane przez eRq
fairfax1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam nad:

Lazaro Aero V3:

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v3-męski-2022_pid=464

((na minus  v-brake, na plus komponenty alivio))

Elops Speed 900:

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-elops-speed-900/_/R-p-306287

(na minus komponenty altus, na plus hamulce tarczowe mechaniczne, błotniki, oświetlenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest plastikowego w Fairfax? 

Rowery crossowe będą miały w tej cenie amortyzator, więc pozostaje Ci wybrać coś z mieszczuchów ze sztywnym widelcem, ale wielkiego wyboru nie ma - Marin i Decathlon to generalnie dwie firmy które zamiast dawać w tanich rowerach byle jakie pseudoamorki daje sztywne widelce. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż iż ponieważ? 

Jaka jest przewaga hamulca obręczowego nad tarczowym? Bo według mnie żadna, a siła hamowania, przy dobrych klockach nawet mechanik znacznie lepszy i niezależny od pogody i zabrudzenia koła. Nie wspomnę już o zużyciu klocków, obręczy, czy regulacjach. Nie sztuką jest zablokować koło, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi, mimo wszystko zdecydowałem sie na Lazaro Aero 3. Głos serca, sami rozumiecie.

Zamówiłem wersje z rama 19", jakby ktoś miał jakieś praktyczne pytania, czy nawet potrzebował konkretnych zdjęć, służę pomocą

Edytowane przez eRq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...