Skocz do zawartości

[dziwne zachowanie] Jeżdżenie bez błotników w deszczową pogodę


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.07.2024 o 09:07, zekker napisał:

To tylko urojony wstyd, że błotniki źle wyglądają

Bo źle wyglądają i już. Tylko że uwalone ubranie też źle wygląda. Nie podobają mi się obie te rzeczy więc ze względów czysto praktycznych wolę błotniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam błotniki.  Pełne, ale czy odpowiednio długie to nie wiem.  Zainteresowanym mogę je niechętnie pomierzyć.  Z możliwością troczenia siatek na zadzie.  Pod oponę 700x38c max.  Czarnuszkowe.  Amelinowe czy jakoś tak.  
Zawadzają mi o światopogląd, poza tym zmieniam gumy na szersze, chlapiące błotem.  Identiti jak na tym rowerze:

https://electofun.pl/pozostale/4250-14673-rower-elektryczny-insync-inurban-10-pro-single-speed-sport.html#/11-kolor-czarny/62-rozmiar_ramy-l

200PLN z wysyłką w cenie.  Zainteresowanych zapraszam na Priv.

@ MODeracja: proszę o nieusuwanie ogłoszenia ze względu na większą poczytność tegoż wątku aniżeli zakupowego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zekker napisał:

Nie poleci ci tak na nogi, plecy, twarz, ale na napęd niestety tak. Nawet jak nie prosto spod koła, to skapnie z błotnika.

Pomijasz fakt, że to że na napęd poleci mniej robi sporą różnicę. W kwestii szybszego zużycia napędu też. Oczywiście nie mówię to o jeździe offroad i wjeżdżaniu w miejsca gdzie masz błoto do połowy koła. To jedyny scenariusz gdzie błotników lepiej nie mieć.

Jeżeli ktoś mówi, że woli szybsze zużycie napędu i błoto na placach bo błotniki to obciach i źle wyglądają to można taką postawę tylko wyśmiać. 

To podobnie jak kiedyś jakiś dureń wymyślił że do sandałów nie można nosić skarpet. A czemu? A bo tak, bo jakiś idiota tak powiedział a bydło podchwyciło i małpuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Nie uwalanego można wyśmiać, tylko fakt że woli uwalić się błotem bardziej w imię tego że błotniki źle wyglądają i w imię mody. Czyli mamy tu absurdalne i wręcz głupie i nielogiczne zachowanie bo logiczne byłoby dążenie do uwalenia się błotem jak najmniej, w tym przypadku zerowym kosztem.

Nikt nie wyśmieje braku błotników z takiego powodu, że mu się nie podoba wygląd roweru bez błotników (przeciwnicy błotników to zrobią), w odróżnieniu od skarpet do sandałów - tu tylko dlatego to wyśmiewasz, że "sandałki z koziej pałki", a nie dlatego że istnieje jakikolwiek logiczny powód żeby sandały nosić tylko bez skarpet.

Czyli działa tu ten sam mechanizm - durnowata, pozbawiona logiki moda, za którą większość podąża jak owce w stadzie.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon ogórkowy to podrażnijmy jeszcze trochę trolla => wiocha, wiocha, wiocha - ale co? . A co kto tam woli, jedel lubi gruszki drugi pietruszki każdy se dopisze co mu się nie podoba, mnie np wieśniackie SUVy
🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leon7877 napisał:

Pomijasz fakt, że to że na napęd poleci mniej robi sporą różnicę. W kwestii szybszego zużycia napędu też. Oczywiście nie mówię to o jeździe offroad i wjeżdżaniu w miejsca gdzie masz błoto do połowy koła. To jedyny scenariusz gdzie błotników lepiej nie mieć.

Jeżeli ktoś mówi, że woli szybsze zużycie napędu i błoto na placach bo błotniki to obciach i źle wyglądają to można taką postawę tylko wyśmiać. 

To podobnie jak kiedyś jakiś dureń wymyślił że do sandałów nie można nosić skarpet. A czemu? A bo tak, bo jakiś idiota tak powiedział a bydło podchwyciło i małpuje.

Zakładając że rozumiesz i wiesz w jakim celu i kiedy nosi się sandały to spokojnie mógłbyś ostatni akapit wyciąć. 

Mówisz ludziom z którymi masz styczność że są durniami,  idiotami lub byłem? 

Zacytuj kto i gdzie i kiedy powiedział że nie można. Bo to jakaś forma nakazu lub egzekwowalnego przymusu jeśli ktoś mówi że coś można lub nie. 

Edytowane przez tobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra, wiemy już do czego są błotniki (przynajmniej niektórzy), więc czas na kolejną debatę publiczną, może zacznę : skarpety do sandałów są po to, żeby po wejściu w krowią kupę, szybko je zdjąć i wyrzucić - wiem co mówię, bo kiedyś ciotka weszła, a nie miała skarpet, więc się wściekła, mimo że normalnie była oazą spokoju.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnor: byłem na takiej łące za młodu, krowi placek utulił wszechstronnie mą stopę niczym długo niewidzianego towarzysza.  Sandałki były brązowe więc szkody nie było widać…
 

Skarpety & Sandały wedle fantazji ale bardziej nurtuje mnie inna kwestia, mianowicie: czy po dwójce podcierać czy podmywać?  

No bo jak sobie dłonie upapram błotem to w ponad 99% przypadków umyję je wodą i nawet pachnącym czyściwem.  Więc drachę głupio by wcierać papirusem w skórę, dodatkowo taka srajtaśma często jest chlorowana dla uzyskania śnieżnej bieli, mięciutkiej jak kaczuszka.  Jak żyć?

 

…a może raczej: jak rzyć?  🤡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, Mentos napisał:

tylko nie zaczynaj tak debaty o zasadności noszenia majtek 😁

Jak powszechnie wiadomo, majtki są atakowane od wewnątrz - grunt, żeby nic publicznie nie wypadło, a jak to się może skończyć, kiedy ich nie ma na 4 literach ?  Ano tak : następuje coś a'la zwodowanie, tyle że to którego byłem świadkiem, było akurat na lądzie, i g częściowo zjechało se po nodze...  Plusem było niewątpliwie natychmiastowe pozbycie się palącego problemu. Jednak temat jest dość śliski, więc nie brnjmy weń :no:

@kazafaza A czy przypadkiem w egzotycznej Arabii, albo na innej pustyni, nie szorują czasem piachem ?  Więc pomyśl, kiedy następnym razem będziesz zmywał błoto, być może niepotrzebnie :icon_wink: 

PS  od razu uprzedzę ewentualne uwagi o zatarciu, bo d ma być twarda i już !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze jeden dylemat do tej jakże ważnej dyskusji. Chińczycy zawsze pytali się dlaczego do zupy używamy łyżki, przecież zupe się pije a nie je. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało że w twojej zawartości na forum znajdę choć jeden post który wnosi jakąkolwiek treść w jakimkolwiek temacie. 

I "wydawało mi się" to naprawdę wszystko co jestem w stanie stwierdzić w tej kwestii. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No dobrze już dobrze, jeździj sobie bez błotników. Nie będę się śmiać. Nie bierz tego aż tak do siebie, ludzie mają różne dziwactwa.

6 godzin temu, JWO napisał:

To ja dodam jeszcze jeden dylemat do tej jakże ważnej dyskusji. Chińczycy zawsze pytali się dlaczego do zupy używamy łyżki, przecież zupe się pije a nie je. :D

Też się nad tym zawsze zastanawiam 

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmm z ostatnich wypowiedzi wnioskuję że jeździć należy z błotnikami i koniecznie w sandałach i skarpetkach, za to bez majtek. Dlaczego skarpety do sandałów? Jak się zechce dwójkę to się podetrzesz skarpetą.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No i widzisz, nie rozumiesz. Skarpety do sandałów dlatego, że możesz nie myć nóg. Założysz na wierzch czyste skarpety i masz problem z głowy. Ale tutaj należałoby raczej odwrócić pytanie - tak jak niewyjaśnione jest czemu warto rezygnować z błotników, tak samo niewyjaśnioną i tajemniczą kwestią jest pytanie czemu należałoby unikać nakładania skarpet do sandałów. Ani jedno i drugie nie ma logicznego wyjaśnienia, które byłoby mi znane. Stąd analogia.

Mnie to nurtuje od zawsze - dlaczego skarpety do sandałów to coś nie tak. Nikt mi nigdy nie wyjaśnił tej kwestii.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Uprasza się o zamknięcie tematu. Jak nie dowiedziałem się czemu nie lubicie błotników, tako i już sie nie dowiem. Natomiast wpisy są coraz bardziej śmieciowe i nie na temat. 8 stron, bez mała półtora roku i dalej nikt nie napisał czemu to gardzi błotnikami. Pewnie sami nie wiecie czemu.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leon7877 Zapomniałeś objawić światu fotki swojej zacnej maszyny. Może wtedy ci zwyrole - forumowicze się nawrócą i zaczną zakładać błotniki do czego tylko popadnie. 

Na temat higieny i mody może lepiej się już nie wypowiadaj 🤣.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...