Skocz do zawartości

[2500] rower damski, podróże po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Poszukuję roweru crossowego/miejskiego o niskiej, damskiej ramie dla osoby 155 cm wzrostu w cenie najlepiej do 2,5 tysiąca zł.

Rower głównie będzie służył do podróży do i z pracy, niewielki dystans, głównie po ścieżce rowerowej. 

Mocny nacisk kładę na wagę roweru, najlepiej jakby zamknął się do max 13,5-14,5 kg.

Do tej pory moją uwagę zwrócił:

Kross evado 3 w damskiej wersji oraz Lazaro elitary v3 (który jednak delikatnie wykracza poza oczekiwania wagowe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-dlugodystansowy-elops-500-niska-rama/_/R-p-305054

Zwróć uwagę że ten Elops waży ~14.5 kg z pełnym wyposażeniem a ten Kross to golas.

Jeśli chodzi o crossa zerknij na Marina San Anselmo DS2, z tego co widzę można go dostać za ok 2500 zł. Sensowny napęd 2x8 (Acera), hydrauliczne heble, waga ok 14 kg.

Przykładowo tutaj jest M'ka za 2399 zł. https://pamirbike.pl/produkt/marin-san-anselmo-ds2-2022

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć parę stów i kup Author Integra.

Jedna z lżejszych, budżetowych crossówek z bardzo (jak na crossówkę) wyprostowaną pozycją.

Przymierz się koniecznie i porównaj z Evado - w pozycji, zwłaszcza przy Twoim wzroście, będzie przepaść.

Na Evado będziesz leżeć jak na góralu. Oczywiście to nie wada, tylko cecha geometrii i dla niektórych może być zaletą, ale wiedząc ile masz wzrostu to raczej Ci nie podejdzie.

Weź też poprawkę na to, że to co piszą producenci w kwestii wagi, to nie zawsze jest prawda.

Oczywiście jak waga realna jest inna (zazwyczaj wyższa), niż ta katalogowa o kilkaset gramów, to możemy mówić o błędzie pomiarowym, ale piszę o tym, bo Kross'a ważyłem nie jednego i rozjazdy bywały spore. W Authorze zaś dość mocno się zgadza.

Pamiętaj, że podstawą do zakupu dobrego roweru, który ma sprawiać przyjemność z jazdy, nie jest okazja, tylko dobre dopasowanie poparte przymiarką, a nie pytanie kto co ma i co poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony żony jako użytkownika i ze swojej jako naprawiacza, również mogę pochwalić Authora Integra, rama 17". Co prawda model z 2006r. ale dzięki temu mogę powiedzieć, że bardzo przyjemny w użytkowaniu i serwisowaniu.

Oczywiście najlepiej przypasować na żywo w sklepie, najlepiej prowadzonym przez pasjonatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Author od strony technicznej to jest najsłabszy rower ze wszystkich wymienionych w tym temacie... Hamulce szczękowe to jest dla mnie dyskwalifikacja w tym budżecie. O uginaczu RST lepiej nie wspominać, to jest właściwie sztywny widelec tylko waży 2x tyle. (jedyną zaletą tego wynalazku jest cena i to że przypomina amortyzator 😁)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu

A czy ja napisałem niewyraźnie?

No muszę zacytować sam siebie:

6 godzin temu, Maciek.B napisał:

Dorzuć parę stów i kup Author Integra.

Jedna z lżejszych, budżetowych crossówek z bardzo (jak na crossówkę) wyprostowaną pozycją

Gdzie napisałem, że on jest lepszy od strony technicznej?

Oczywiście, że nie jest!

Ale od kiedy strona techniczna w rowerze, który ma dawać przyjemność z jazdy, ma coś wspólnego z tym czy na danym rowerze będziemy się czuli dobrze czy źle?

Co z tego, że rower będzie "za darmo", będzie miał napęd ze szczerego złota, jeżeli będzie niewygodny, źle dopasowany, za duży, a w tym konkretnym przypadku za długi dla wzrostu 155 cm?

33 minuty temu, dragster napisał:

również mogę pochwalić Authora Integra, rama 17". Co prawda model z 2006r. ale dzięki temu mogę powiedzieć, że bardzo przyjemny w użytkowaniu i serwisowaniu

Też o tym miałem wspomnieć. Co prawda nie używam tego roweru, ale sprzedałem ich tony.

Do dziś wracają na serwis egzemplarze sprzed 20 i więcej lat, bo nadal klientkom dobrze się na nich jeździ i warto w nie zainwestować jeszcze parę groszy.

Ten model jest idealnym przykładem, że lepsze jest wrogiem dobrego i dowodem na czeskie podejście do tematu, że jeżeli coś jest dobre to trzeba to kontynuować.

Oczywiście obecny model nie jest identyczny jak 20 lat temu, ale koncepcja pozostała taka sama.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keltu napisał:

(jedyną zaletą tego wynalazku jest cena i to że przypomina amortyzator 😁)

Też uważam, że RST to niska półka, ale na równi z Suntourem, który wcale lepszy nie jest.

A pokaż mi lepszy amor w tym budżecie w crossówce?

Poza tym stałeś kiedyś choćby obok tego Author'a?

Bo nie wiem czy wiesz, ale do nich są pakowane bardziej miękkie sprężyny, aby pracowało to jak trzeba pod drobną kobietą.

Wręcz powiedziałbym, że ten amor to jeden z lepiej i płynniej pracujących uginaczy w tego typu rowerach, więc jeżeli tego nie wiesz to nie pisz bzdur.

Mówię to jako użytkownik 3 rowerów na Roch Shox'ach i jednego na oldschool'owym Marzocchi 66, którego pracy nie muszę Ci chyba opisywać jako znawcy tematu.

Nadal nie mogę pojąć co Cię tak rozsmieszyło?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nimi handluję i w ogóle się z tym nie kryję.

Ale skoro Ty musiałeś napisać posta, który stwierdza, że nimi handluję i tu znowu zacytuję sam siebie:

1 godzinę temu, Maciek.B napisał:

Co prawda nie używam tego roweru, ale sprzedałem ich tony.

Świadczy o tym, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

@keltu specjalnie dla Ciebie powtórzę jeszcze raz:

Tak handluję tymi rowerami od 15 lat, tak samo jak wieloma innymi.

Jestem również czynnym użytkownikiem wielu różnych typów i marek rowerów, dlatego uważam, że mogę wnieść coś ciekawego do wielu tematów, w trochę inny sposób niż podsyłaniem linków do rowerów z decathlonu z dopiskiem: "bierz tego, bo ma super osprzęt za prawie darmo" - bo tak niestety wygląda większość odpowiedzi na tym forum, a osobiście uważam, że nie tędy droga.

Poza tym zauważyłeś w jaki sposób zasugerowałem ten model?

Nie bo, nie potrafisz, czytać ze zrozumieniem (tu kłania się wiedza zdobywana na etapie pierwszych klas szkoły podstawowej)

Powiedz mi, jaki miałbym interes w polecaniu roweru, podając jedynie jego nazwę, a nie kierując od razu do sklepu w którym pracuję, nie wiedząc nawet w jakiej miejscowości mieszka autorka tematu @ealexa?

Moje podpowiedzi podyktowane są jedynie szczerą chęcią pomocy, która wynika z chwili wolnego czasu, bo mamy środek zimy, a dodatkowo siedzę w domu na L4.

Poza tym, wydaje mi się, że obecnie nawet nie posiadamy na stanie Integry w rozmiarze 17 cali ;)

Ale oczywiście nie robię tego bezinteresownie, bo żyję nadzieją, że jeżeli kiedykolwiek trafi do mnie klient, który natknął się na moje wypociny, to będę miał mniej pracy na wykładanie tego co mógł przeczytać nieświadomie w moich postach.

Przyjdzie i powie:

"Czy macie taki i taki rower. Chciałem się przymierzyć, przejechać, bo nie wiem czy będzie dla mnie odpowiedni. Przeczytałem już cały internet, ale ilu użytkowników, tyle opinii i nadal nic nie wiem?"

Zapraszam. Gdzie? Nie powiem, bo to niezgodne z regulaminem, który mam nadzieję przeczytałeś, a nie tylko kliknąłeś na ślepo "Zgadzam się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...