Skocz do zawartości

[smarowanie] zaciski piasty shimano


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy należy smarować zaciski, głównie chodzi mi o to, czy jeśli jest nowy zacisk z pudełka, to samo dotyczy tylnych w sumie, chciałbym to od razu wiedzieć, chociaż chyba nie ma różnicy? Piasta to Shimano HB-RM35 ale to chyba nie ma znaczenia, ośka taka np.

https://allegro.pl/oferta/nowy-oryginalny-zacisk-shimano-deore-przod-alu-11920963006

Czy należy całą tą ośkę przesmarować czy nie trzeba? Ja już włożyłem do piasty bez smaru, wydaje mi się, że nie trzeba smarować, ale pytam dla potwierdzenia, dzięki za odp :)

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie trzeba. To ma Ci jedynie "zacisnąć" ramę na kole. Nie ma żadnego wpływu na pracę piasty, przechodzi jedynie przez otwór w jej osi, więc smar nie jest tu do niczego potrzebny. No i to nie jest ośka piasty. To jest tylko zamykacz, "szpilka".

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ale nie zaszkodzi.

Teoretycznie są zabezpieczone przed korozją ale praktycznie mogą pokryć się ładnym żółtym nalotem. Dlatego warto zaaplikować jakiś smar a potem przetrzeć szmatką.

Ja będąc ze starej szkoły dodatkowo na gwint daję smar grafitowy nie wiem czy to w czymś pomaga ale tak mnie ojciec uczył 🙂

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem - ja tam smaruję wszystkie (prawie) elementy złączne w rowerze. Jak już Ketler napisał - w "środku" piasty lubi zbierać się woda i tworzyć rdzawy nalot - po co to komu, jak można nasmarować pierwszym lepszym smarem? Z samą dźwigienką może być podobny problem - co więcej jeśli ma smarowanie ułatwić działanie całego mechanizmu i zlikwidować otarcia na widełkach to CZEMU NIE posmarować?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając nieco od tematu, ale w sumie, można po prostu takim uniwersalnym smarować? https://allegro.pl/oferta/smar-liten-litowy-uniwersalny-orlen-800g-lt-43-10817169248

Taki mam, na starszych sprzętach używałem takiego, myślę, że w nowym tak samo mogę?:)

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...