Skocz do zawartości

[kierownica] Podniesienie kierownicy - adapter?


kuba_kubi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako laik mam pytanie związane z podniesieniem kierownicy o 3-4cm. Obecnie mam już ją w pozycji maksymalnej i problem polega na tym ze to rower to Riverside 120 z Decathlonu, a w nim z tego co udało mi się dowiedzieć jest zintegrowany mostek. Z tego co udało mi się dowiedzieć jedyny sposób by to zrobić to jakiś adapter i tu pytanie czy coś np takiego będzie pasowało https://allegro.pl/oferta/adapter-przedluzka-rury-sterowej-ahead-1-1-8-12758125606 ? Dobrze mi się na nim jeździ a te kilka cm dadzą mi większy komfort. Jeśli takie rozwiązanie za 50-60 zł pomoże czemu się o nie pokusić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam stery klasyczne, więc ten adapter się nie nada. On jest, jak nazwa wskazuje, przeznaczony do systemu ahead.
U Ciebie sprawę komplikuje fakt, że masz mostek zintegrowany z kierownicą. Nie wiem, kto wpadł na tak idiotyczny pomysł...  :wallbash:
Chyba jedyne wyjście to wymiana mostka wraz z kierownicą.
Musisz kupić mostek wpuszczany 1 1/8" odpowiednio dłuższy niż ten co masz (Decathlon raz podaje 110 raz 150mm...) i pasującą kierownicę.
Ewentualnie spojrzeć na to:

https://www.decathlon.pl/p/kierownica-mostek-klasyczny-riverside-duza-wysokosc-620-mm-60-mm/_/R-p-335586?mc=8667409
Ale to już bardziej do typowej damki, bo i dłuższa, i gięcia większe.

Musisz się jednak upewnić, najlepiej wszystko zmierzyć, bo średnio ufam tym danym podawanym na stronie Deca. :)

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek ok. 40 zł, regulowany 60-80 zł. Kierownica zależnie co sobie wybierzesz od 40 do 100 zł (oczywiście można i za 300 kupić, ale biorąc pod uwagę wartość roweru nie ma to sensu). Ceny na szybko podejrzałem na allegro.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taki zestaw, z możliwością szybkiej regulacji kąta mostka i kierownicy w obejmie mostka. Będziesz mógł eksperymentować z ustawieniem do woli.

Mostek PROMAX regulowany jak GAZELLE BATAVUS - mostekPromaxregulowanywpuszczany - 12585107573 - Allegro.pl

KIEROWNICA ALU MTB GIĘTA M-WAVE-620 mm - Z-401222 - 13007081524 - Allegro.pl

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TheJW napisał:

U Ciebie sprawę komplikuje fakt, że masz mostek zintegrowany z kierownicą. Nie wiem, kto wpadł na tak idiotyczny pomysł...  :wallbash:

Przecież to aktualnie bardzo popularne i promowane rozwiązanie, zwłaszcza w rowerach szosowych ;) Tylko tutaj kosztuje 40 zł, więc można powiedzieć że idiotyczne. No ale powiedz to samo, komuś kto kupił rower za kilkanaście/ kilkadziesiąt k :P 

Do autora:

A może masz zły rozmiar ramy? Jak patrzę na ten rower, to absolutnie nie widzę sensu aby kierownica była wyżej. Nie piszę tego z perspektywy osoby uprawiającej sport. Pamiętaj też, że im bardziej jesteś wyprostowany, tym ręce mają "dalej" do kierownicy. Trzeba zachować jakiś zdrowy kompromis.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu Rozmiar raczej ok tylko jak pisałem chciałbym regulowany mostek i odrobinę bardziej wyprostować pozycję - miałem okazję na modelu 500 z podniesioną kierownicą się przejechać na trasie ok 10 km a wydaje mi się ze geometria ramy ta sama 🤔 i miałem wrażenie że jakoś wygodniej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...