Skocz do zawartości

[8000] Który wybrać? Cube reaction pro vs. Cube Reaction C62 pro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Jestem trochę zielony w temacie i nie za vardzo wiem czy warto dlatego zadaje pytanie ... generalnie chodzi mi o wybór pomiędzy 2 rowerami 

1. CUBE Reaction PRO 2023

2. CUBE Reaction C:62 PRO 2022

 

https://99spokes.com/compare?bikes=cube-reaction-pro-2023,cube-reaction-c62-pro-2022

 

Różnica w cenie to jakieś 2000zl i teraz pytanie czy warto dopłacić do ramy ? Czy lepiej kupić tańsze aluminium ... czy poza tym są jakieś większe różnice? 

Także cena vs różnice.... 

 

Rower do wypadów weekendowych itp nie do hazdy pro ... 

 

Dziękuję za odp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w ramie (geometria, materiał, stery, suport), widelcu (Silver - Gold) i kołach. Poza tym wszystko to samo z tego co widzę. Na koła nie zwracałbym uwagi, bo pewnie są podobnej klasy (chociaż jeśli już, to wolałbym te na piastach Shimano, a nie jakieś wynalazki).

Jak rower ma być tylko do wypadów weekendowych, to oczywiście tańszy ma alu ramie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie tańszy i łatwiejszy w serwisie.
Natomiast jeśli istnieje szansa, że się zajarasz, będziesz chciał jeździć więcej czy się ścigać i masz sobie potem pluć w brodę, to weź od razu karbon. Skoro rozważasz obydwa i o nim nie wspomniałeś, to rozumiem, że budżet nie ma decydującego znaczenia.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mieszkam w UK , jest tu dużo triali na MTB ... jedne trudniejsze inne łatwiejsze teraz posiadam CUBE acid z 2016 roku i mam możliwość zrobić upgrade w bardzo dobrej opcji finansowej. Różnica między hednym a drugim będzie mnie kosztowała ponorzekiczeniu wszystkiego jakieś £150 czyli 750zl jestem w stanie to ogarnąć... kwestia tego czy warto bo akurat na tym ze rama bedzue karbon to mi najmniej zależy... chcę zrzucić z wagi i gezdzic więcej itp ale o ściganiu itp nie na mowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz się przymierzyć do tych rowerów, to też warto, bo może się okazać, że to rozwiąże Twój problem i po przymiarce od razu któryś odrzucisz. Tylko w takim przypadku warto zadbać o odwzorowanie ustawień, bo jak na przykład jeden dostaniesz z pięcioma podkładkami pod mostkiem ustawionym na plus, a drugi z mostkiem na minus bez podkładek, to wiadomo, że wrażenia będą inne. Z tego co zerknąłem na szybko, to różnice w geometrii nie są jakieś ogromne (ale zerkałem naprawdę na szybko, jednym okiem ;)).

Najpierw napisałeś, że różnica w cenie to 2000 zł. W takim przypadku brałbym na Twoim miejscu wersję alu. Natomiast teraz mówisz, że to "jedynie" 750 zł, więc sytuacja jak dla mnie mocno się zmienia i raczej bez zastanowienia wziąłbym model na karbonowej ramie i lepszym widelcu. To naprawdę żadne pieniądze jak za taki upgrade, biorąc pod uwagę, że reszta komponentów jest właściwie identyczna.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cena wg ceny sklepowej tutaj jeden kosztuje £1499 (8000zl) drugi £2049 (troche ponad 10000zl) ... natomiast tanszy to model 2023 wiec dopiero wyszedl na rynek drizszy to rower 2022 wiec juz po przecenach itp 

Takze w tym momencie jeden kosztuje £1499 drugi £1649

Edytowane przez cycu007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem sklep w ktorym bede kupowal rower ...

Wg nich w takiej kolejnosci :

1. Reaction TM

2. Reaction c62 pro

3. Reaction pro

 

Ten pierwszy niby to najlepsza opcja jesli chodzi o moje wymagania I mozna nim pojezdzic w terenie ...

O karbonie mowia ze to tylko rama i nie ma sensu dla mnie wydawać większych pieniędzy ponieważ i tak tego nie wykorzystam a ostatni to podobna opcja do pierwszego tylko trochę bardziej ubogi jeśli chodzi o osprzęt... generalnie wszystkie 3 są super wyborem tak mi powiedziano ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano Ci, co chciało się sprzedać, albo co chciałeś usłyszeć, żeby kupić dany rower. :) Ja podtrzymuję zdanie, że C62 wypada w tym zestawieniu najlepiej w przypadku dopłaty jedynie 750 zł. To nie tylko rama, ale przede wszystkim lepszy widelec. 

Co do TM - tak jak mówiłem, to zupełnie inny typ roweru niż dwa pozostałe. Nie tylko więcej skoku, ale i inna charakterystyka jazdy, prowadzenia. 

Oczywiście decyzję podejmiesz sam, natomiast sugeruję...nie sugerować się radami sprzedawców. ;) Dla nich zawsze na pierwszym miejscu będzie zysk, w końcu po coś otwierali biznes. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cycu007zdecydowałeś się na coś?

Sam stoję przed kupnem roweru i zastanawiam się właśnie nad wersją Race (jeśli nie Race to raczej zupełnie inny rower). Pro wydaje się być dużo gorsza, zwłaszcza, że przy niewielkich pieniądzach dokładając do w wersji Race mamy o wiele lepszy sprzęt. Jedyny minus to brak droppera. Można dokupić, ale ze względu na średnicę sztycy 27,2 jest nieco ograniczony wybór.

Reaction TM straszy kloc (prawie 15kg), w ogóle bym go nie brał pod uwagę

Zerknij jeszcze np. na Canyon Grand Canyon 9. Sam brałem go pod uwagę ale odrzuciłem, bo dla mnie trochę ciężkawy (jakieś 13,5kg) - ale skoro rozważałeś Reaction TM to może akurat ten Ci przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...