Skocz do zawartości

[4000] składany elektryk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

z uwagi na potrzebę wysokiej mobilności tj. zabranie roweru do bagażnika, pociągu, komunikacji potrzebuję roweru składanego z napędem elektrycznym.

Rower w 90% będzie wykorzystywany do miasta, więc nie potrzebuję zasięgów rzędu > 50km. Pozostałe 10% będą to okazjonalne wycieczki po podmiejskich ścieżkach rowerowych, czasami może zdarzyć się szuter.

Z racji budżetu przeglądałem rowery używane, lecz w podobnym budżecie można dostać wyroby decathlonu, media expert lub marki HIMO.

To będzie mój pierwszy rower zarówno elektryczny jak i składany, proszę więc o porady czym się kierować. Chociaż myślę, że ze względu na charakter napędu rower nowy byłby lepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HectorZKS napisał:

z uwagi na potrzebę wysokiej mobilności

20 kg rower, który trzeba nosić nie jest synonimem wysokiej mobilności

 

BTW jeśli rower będzie do jazdy w mieście (gdzie jeździ się wolno), zasięgu dużego nie potrzebujesz to po co ci w ogóle elektryk? Bardziej się zmęczysz targaniem tego niż jazdą. Budżet też masz malutki, zostają tylko marketówki, gdzie serwis po okresie gwarancji może być mega utrudniony/niemożliwy.

Kupiłbym raczej "wypasionego", analogowego składaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HectorZKSwszyscy chcą Twojego szczęścia….nie daj sobie go zabrać.

A serio sam jestem raczej moja żona użytkownikiem elektryka (przeróbka ze Scotta Contesss)

Kiedyś w parku spotkałem parę emerytów wyposażonych w elektryczne składaki na małych kółkach z baterią wyjmowaną od góry. Podpytywałem ich jak im się na tym jeździ. Byli zachwyceni, twierdzili że od kiedy mają te rowery znacznie więcej jeżdżą i potrafią nawet zrobić 50 km. 
 

Popatrz jak pisze @kipciorna ofertę Decathlonu.

https://www.decathlon.pl/p/mp/argento/rower-elektryczny-argento-piuma-skladany-czarny-rama-17-cali/_/R-p-18897303-7576-4800-bf98-245b3c781753?mc=18897303-7576-4800-bf98-245b3c781753_c1&c=Czarny

Opcja z wyjmowanym akumulatorem ma swoje zalety, rower bez jest 2-3 kg lżejszy, co ułatwia transport, akumulator można ładować w domu, mniej łakomy kąsek dla złodziei.  

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...