Skocz do zawartości

[Pierwsze MTB 3000-5000] . Które wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem kupna pierwszego MTB (do tej pory szosa). Rowerem zamierzam jeździć w ramach uzupełnienia treningów biegowych oraz rekreacyjnie, tak więc będzie wykorzystywany głównie do jady po lesie, niewielkich górkach, polnych drogach oraz czasem do pracy. Nie planuję póki co ścigania. Mam 47 lat 176 cm wzrostu i ważę 78kg. Początkowo celowałem w Unibike Fusion 29 w cenie 3200 zł ale po rozpoznaniu rynku zacząłem się zastanawiać nad Kellysem Gate 30 za 5000zł, Kellys Spider 90 w cenie 3800 oraz Cube Attention cena 3860 zł. Który z tych rowerów byłby według Was najlepszym wyborem? A może nie ma co przesadzać i pozostać przy Unibike Fusion skoro jestem amatorem? Czy jako początkujący odczuję w ogóle zalety amortyzatora powietrznego? No i może polecilibyście coś zupełnie innego niż te wyżej wymienione? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Myślałam również o rowerze typu Cross jednak obawiam się, że za chwilę z tych małych górek zapragnę przenieść się w nieco większe i wtedy będę potrzebował roweru bardziej terenowego. Rower, który  podesłałeś w linku jest bardzo ciekawy. Nie wiem tylko dlaczego ale jakoś sceptycznie podchodzę do rowerów sprzedawanych w Decathlonie. Być może zupełnie niesłusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupując rower wolałbym inny napis na ramie 🤣. Ale porównaj wymieniane wcześniej przez Ciebie rowery i ich podzespoły do proponowanego Rockridera. Naturalnie warto również osobiście się przymierzyć bo jesteś na granicy rozmiarów. Nie bez znaczenia jest też gwarancja.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIBIKE 2022 - NAJLEPSZE ROWERY FUSION 29

KELLYS GATE 30 2022 WHITE - Rowery górskie MTB (rower-sport.pl)

KELLYS SPIDER 90 29" 2022 - Rowery górskie MTB (rower-sport.pl)

Rower Cube Attention indigoblack/black 2022r. - Sklep Rowerowy Sport-Profit (sportprofit.pl)

 https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-120-29-nx-eagle/_/R-p-330101?mc=8616936

Te rowery póki co wpadły mi w oko ale nie ograniczałbym się jedynie do nich. No i wolałbym jednak zmieścić się w 5000 zł choć w ostateczności jestem w stanie się trochę nagiąć.

23 minuty temu, Lezia napisał:

Też kupując rower wolałbym inny napis na ramie 🤣. Ale porównaj wymieniane wcześniej przez Ciebie rowery i ich podzespoły do proponowanego Rockridera. Naturalnie warto również osobiście się przymierzyć bo jesteś na granicy rozmiarów. Nie bez znaczenia jest też gwarancja.

Nie ukrywam, że tak mam🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chudzinki napisał:

Zależy od rozmiaru, ale M` ka, która jest odpowiednia na autora będzie mniej "agresywna".

@Jaczmy, z tych co wymieniłeś Kellys Gate jest sympatyczny. Ma wszystko to co powinien mieć współczesny rower.

No tak mi się wydaje i prawdę mówić mam tylko jeden dylemat, czy do amatorskiego użytku w terenie niezbyt ekstremalnym jest mi aż taki potrzebny. Inna rzecz, że czasami chciałbym go w razie konieczności użyć np. na dojazd do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu, a przy rozmiarze L również? Wiem, że różnice niewielkie, które można spokojnie zniwelować, ale jednak.

@Jaczmy, "użyć" jak najbardziej, ale już "używać" średnio, tzn. można, ale są lepsze rowery do jazdy po asfalcie.

Jeżeli wierzyć opisowi przy Explorer to z maksymalną zębatką z przodu 32 i napędem 1x10 to jego, ja osobiście, bym odrzucił.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, chudzinki napisał:

Zależy od rozmiaru, ale M` ka, która jest odpowiednia na autora będzie mniej "agresywna".

@Jaczmy, z tych co wymieniłeś Kellys Gate jest sympatyczny. Ma wszystko to co powinien mieć współczesny rower.

Przecież rozmawiamy o rozmiarze "M", jak sam wskazałeś. Dodatkowo, dla L i XL także wynika że pozycja będzie bardziej pochylona. Jedynie Reach w XL jest wyższy, za to rekompensuje to STACK.

Także nie wiem o czym piszecie, ale wszystko wskazuje że Explore ma mniej agresywną geometrię. Niewiele, ale jednak.

Kellys Gate 30 wygląda fajnie, ale...

Recon Silver. Możesz mieć niemalże pewność, że po pierwszym wyjeździe zobaczysz rysy i przetarcia na goleniach.

Korba to jakiś no-name, więc odłożyłbym te 300 - 400 zł i za jakiś czas zmienił na coś od Shimano.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zobacz jeszcze Krossa:

https://rower-sport.pl/pl/p/KROSS-LEVEL-9.0-29-2018-Czerwono-Bialo-Bordowy-Polysk/4220

To jest model 2018, więc nie ma najnowszych technologii, ale za to bardzo dobry osprzęt w tej cenie, napęd 2x zdecydowanie bardziej uniwersalny niż 1x, sztywne osie i amor powietrzny dobrej klasy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sznib napisał:

Zobacz jeszcze Krossa:

https://rower-sport.pl/pl/p/KROSS-LEVEL-9.0-29-2018-Czerwono-Bialo-Bordowy-Polysk/4220

To jest model 2018, wiec nie ma najnowszych technologii, ale za to bardzo dobry osprzęt w tej cenie, napęd 2x zdecydowanie bardziej uniwersalny niż 1x, sztywne osie i amor powietrzny dobrej klasy.

Rzeczywiście osprzęt ma wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten AM 100HT to ciekawy pomysł. 

Jego główną wadą jest widelec, który może być wiotki (golenie o średnicy 30 mm przy skoku 140 mm) i ma tę samą, słabej jakości powłokę górnych goleni, co Recon Silver. 

  

18 minut temu, sznib napisał:

Zobacz jeszcze Krossa:

https://rower-sport.pl/pl/p/KROSS-LEVEL-9.0-29-2018-Czerwono-Bialo-Bordowy-Polysk/4220

To jest model 2018, wiec nie ma najnowszych technologii, ale za to bardzo dobry osprzęt w tej cenie, napęd 2x zdecydowanie bardziej uniwersalny niż 1x, sztywne osie i amor powietrzny dobrej klasy.

20% rabatu na 4-letni leżak magazynowy to żadna okazja. 

O wiele bardziej opłacalna jest Indiana Storm X-8 (mimo trochę słabego Recona Silver):

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x8-m19

 

Amortyzator powietrzy można o wiele latwiej ustawić pod swoje preferencje, zmieniając ciśnienie w sprężynie. 

Recon Silver ma stalowe golenie pokryte niezbyt trwałą powłoką.

Powitrzny XCR to sprzęt z pogranicza atrapy, natomiast XCM jest już typowa atrapą. 

Recon Gold z XC 120 to zdecydowanie najlepszy widelec. Ma alumiowe golenie pokryte twardą anodą, która wytrzyma o wiele więcej niż tania powłoka użyta w wersji Silver.

Edytowane przez Galvatron
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
36 minut temu, Galvatron napisał:

20% rabatu na 4-letni leżak magazynowy to żadna okazja. 

Tja, bo leżaki magazynowe to powinni za 50% sprzedawać. Przecież stanie na magazynie ma taki destrukcyjny wpływ na rower.

37 minut temu, Galvatron napisał:

mimo trochę słabego Recona Silver

I napędu SLX zamiast XT. I 1kg więcej. I ramy od firmy do której  nie miałbym żadnego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...