Skocz do zawartości

[czujnik pas octalink] Problem z czujnikiem pas


pawels237

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Mam problem z czujnikiem pas który jest za blisko magnesów a wręcz obciera. Próbowałem nagiąć ale i tak jest za blisko.

suport który mam to octalink 

Pierścień z magnesami jest zakładany na najmniejszą koronkę korby a czujnik zakłada się na suport.
Jak to rozwiązać ? 
Podkładki założyć na suport ? 
Miał ktoś taki problem?

Oryginalnie jest zamontowany suport ES300 73/113 mm BSA.

Jeśli go zamienię na dłuższy 126mm to wtedy korba była by dalej 

Edytowane przez pawels237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciek.B napisał:

A korzystasz z tej najmniejszej zebatki, bo mam patent na przykręcenie talerza PAS po zdemontowaniu  najmniejszego blatu.

W sumie nie będzie potrzebna. Też nad tym myślałem ale 2 blat jest większy i nie pasuje. Jaki masz patent?

Widziałem podkładkę shimano 2.5mm do suportu, będę myślał nad tym.

Edytowane przez pawels237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że zrobiłem jakąś foto-relację z montażu tego u mnie, ale nie znalazłem.

Tak czy inaczej mam projekt i mogę w każdej chwili wydrukować takie inserty, które wkręcasz w miejsce śrub po małym blacie.

Insert jest dopasowany gwintem w otwory w korbie, a wewnątrz ma gwint na śrubkę M3.

Wkręcając to na śrubach z łebkiem stożkowym uzyskujesz efekt jakbyś miał zamontowany mały blat bez PAS'a, więc jeżeli masz na tyle luzu, że sam blat nie ociera o czujnik, to mój patent zadziała.

Pozostaje Ci wywiercić 4 otwory w Plastikowym talerzu Czujnika i gotowe :)

Mam to rozwiązane w ten sposób już w kolejnym elektryku i wszystko działa jak należy.

Poniżej przekrój, a fotkę z roweru mogę dodać jutro.

Insert PAS.JPG

Insert PAS 2.JPG

Insert PAS 3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem podkładkę 2.5 mm na suport. i oddalił się czujnik i teraz nie dotka magnesów.

Mniejszy problem pojawił się że przerzutka przednia jest max. wychylona ( przerzutka shimanio xt 3x. Jest OK.

Teraz na 2 blacie na kilku przełożeniach obciera o prowadnice przerzutki. Teraz musiał bym dać podkłądkę pod wolnobieg.

Ale już nie bardzo mogę gdyż gwint mi się kończy.

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...