Skocz do zawartości

[Korba] FC-M5100-2 vs FC-M4100-2


rozk_rock

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę się powoli za wymianę napędu w starym rowerze i zastanawiam nad różnymi opcjami. Mam wątpliwośc co do tego jaką korbę kupić.Chciałbym, żeby było coś sztywnego i dwublatowego. Pod suport HT oczywiście. Na razie będzie to jeździło z napędem x9, w przyszłości może x10 lub x11 (w to wątpię, ale nigdy nie mów nigdy). Tak się składa, że mam zębatkę 36T narrow wide z korby FC-5100, została mi nowa z innego projektu także fajnie gdyby to było 96BCD. Rozważam zakup dwóch korb FC-5100-2 lub FC-4100-2 i wymianę zębatki 26T na 22T. Jak mi kiedyś przyjdzie do głowy rozstać się z napędem x9 i iść w stronę x10 to wtedy wrócimy do 26T.

 

I teraz pytanie, które mnie nurtuje czy te korby się czymś różnią, czy sh*tmano sobie wymyśliło sprzedawanie tej samej korby w róznych cenach? niby internety mówią o róznicy w wadze rzędu 20-30g, ale tyle to się mogą różnić poszczegóne egzemplarze jednego modellu.  Jeżeli się czymśkolwiek różnią to czy jakkolwiek warto dopłacać do 5100-2? Nie spodziewam sie cudów po tej korbie, a różnica w cenie to 60 zł. Niby żaden majątek, ale w moim świecie to jak nie ma różnicy to lepiej łańcuch sobie za to kupić na zapas...

Może ma ktoś wizję innej ciekawej korby w podobnej cenie, to ja wtedy zamieniam się w słuch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że w przypadku łańcuchów 10s i 11s różnica w szerokości wewnętrznej łancucha nie występuje. Pojawia się dopiero przy 12s.

Jeżeli jednak korby te różnią się jedynie założonymi blatami to nie robi mi to różnicy żadnej.

@luker7 Czy miałeś te korby w ręku i możesz potwierdzić, że to to samo?

Edytowane przez sznib
nie cytujemy posta poprzedzajacego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama grupa, konstrukcja, materiały. Tak jak pisałeś różnice w szerokościach są niewielkie i korba 11s z powodzeniem może być używana z łańcuchem 10s. Tak się pytasz bo,  jednak myślisz o upgrejdzie do 11s?  Na odwrót też działa.

Edytowane przez luker7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawski jestem, dlatego pytam. (; Korba wygląda na zdjęciu tak samo. Znając życie to taniej/optymalniej dla producenta jest sprzedawać za mniejsze pieniądze taką samą korbę, aniżeli tworzyć dwa osobne produkty, a skoro jest to samo to po co przepłacać.

Co do 11s to jak już kupuję korbę to wolę nie zamykać sobie drzwi do upgradeu. Myślę o budżetowym upgradzie starego MTB. Na razie sparuje korbę z 9rz z tyłu, ale zamierzam do tego użyć manetek Srama, które posiadam i z tyłu zmieniarki na dynasys ze sprzęgłem. W takiej sytuacji droga do upgradeu na 10/11s już jest prosta - wystarczy manetka (i oczywiście łańcuch z kasetą). Jednak pewnie w przypadku 11s to już bym szedł w kierunku 1x, a tutaj jak już pisałem mam stosowny blat (tyko 32T nie, jak pisałem 36). Także wszystko mi się składa do kupy.

 

Dzięki za pomoc, wygląda na to, że utwierdziłeś mnie w przekonainu, że FC-M4100-2 to będzie słuszny kierunek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...