Skocz do zawartości

[suport] Czy rozbierać H2 BSA od shimano?


Rekomendowane odpowiedzi

Po przebadaniu całego napędu, okazało się że "chrobocze" suport. Łożysko w prawej misce to gróz (ciężko się kręci i "czuć na palcu" przeskoki).
Zdjąłem tulejkę z miseczki i zaślepkę przeciw-kurzową z łożyska, niestety na tulejce zrobiło mi się kilkumilimetrowe pękniecie - ale bez odkształcenia konstrukcji (swoją drogą to skandal z jakiej cienkiej folijki jest zrobiona ta tulejka...). Wyczyściłem z resztek starego smaru i naładowałem nowego z jednej strony łożyska. Bezproblemowo (tym razem delikatnie) złożyłem całość.
Gruz po złożeniu był wyczuwalny zdecydowanie mniej (ale jednak jest różnica między prawą a lewą miską). Po dwustu km napęd chodzi cicho.

Zastanawiam się czy jest sens WYBICIA łożyska i pełnej konserwacji gdy nie mam praski do łożysk. Czy ktoś bawił się z demontażem, jak mocno siedzą w miseczce i czy da się je SYMETRYCZNIE wbić?
Na koniec przestroga: dzieci uważajcie z odtłuszczaczem i myjką ciśnieniową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi głośno to jest sens, odratowałem tak kilka suportów. Jak nie masz praski to możesz nabić łożysko nasadką i młotkiem ale trzeba to zrobić umiejętnie żeby było symetrycznie bo spasowanie jest dosyć ciasne. Z wybiciem nie będziesz miał problemu. No i dość denerwujące jest układanie kulek w bieżniach ale poradzisz sobie.

Przy okazji warto sobie przerobić na standardowe łożyska https://szosa.org/topic/2040-przeróbka-suportu-shimano-hollowtech-ii-na-typowe-łożyska/

Edytowane przez service.ant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z łożyskami miałem już do czynienia. Właśnie chodzi mi o to spasowanie - bo wiem, że wystarczy wbić łożysko lekko pod niewielkim kontem i już całość będzie chodziła tragicznie. Korci mnie, żeby kupić taką małą praskę - ale z drugiej strony tak rzadko mam na "stanie" rowery z h2, że to średni biznes..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...