Skocz do zawartości

[Czy warto?] Customowy Rondo Ruut


NeutroNShivA

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem interesującą ofertę na pewnym serwisie, gość oferuje nówkę Ruuta na sterydach. Cena 9k czyli tyle po ile chodzą nowe stockowe Ruuty.

Rama: RUUT 2.0 CUSTOM FORMED AL6061-T6
Widelec: TWINTIP 2.0 CARBON
Kierownica: EASTON AL 440MM
Gripy: VELO COMFORT TAPE
Mostek: RONDO 110MM
Stery: UPPER STACK: IS 42 / 28,6 LOWER STACK: IS 52 / 40 SHIS
Siodło: FIZIK THAR VS Kium
Sztyca: RONDO 350 X 27.2
Hamulce: SRAM RIVAL
Tarcze: SRAM G2CS 160MM/160MM
Manetki: SRAM RIVAL
Korba: SRAM RIVAL 42T 160 (XS), 170MM(S), 172.5MM(M,L), 175MM (XL)
Suport: PF SRAM
Przerzutka przednia: -
Przerzutka tylna: SRAM APEX 1
Kaseta: SRAM HG 1150
Łańcuch: SRAM PC1130
Piasty: HUNT
Obręcze: RONDO X HUNT 650
Oś przednia: 100/12mm/thread 1.5
Oś tylna: 142/12mm/thread 1.5
Opony: CONTINENTAL RaceKing 27,5x2.0

 

Przymierzam się do ruuta i robi na mnie pewne wrażenie ta oferta. Cena jest porównywalna do niektórych ofert zwykłej wersji (choć oczywiście są takie tańsze o tysiąc lub więcej).

Co myślicie? Czy warto dać tyle za bądź co bądź niezły upgrade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, gdzie te zmiany? Nie każdy ma w głowie specyfikację, a rocznika nie podałeś.

Po drugie, nie zastanawia Cię ta sytuacja?

Po trzecie, to w zasadzie nie widać tutaj nic szczególnie ciekawego za 9k.Biorę pod uwagę to, że gwarancji raczej nie ma.

A po czwarte, to podaj link. Żeby się nie okazało że ktoś Ci poleci żebyś brał, a potem wyjdzie że to jakiś ulep. Już bywały tutaj takie sytuacje.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się być gościu dealerem, ma stronę internetową.  https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gravel-rondo-ruut-al-l-custom-2022-CID767-IDHfUCC.html?reason=observed_ad

Rocznik 2022.

No z różnic, to napęd i hamulec na rivalu zamiast apex, oprócz przerzutki. Korba i kaseta lepsze (?).

Gdyby  nie zastanawiała to by nie było tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Wydaje mi się, że mieli ramę i po prostu złożyli na niej rower. Jeżeli Ci pasuje konfiguracja, to czemu nie?

Tyle że dla mnie ten rower, w tej konfiguracji jest nieco bez sensu. Mi Ruut kojarzy się z Gravelowym "przecinakiem", zbliżonym do Road+. Tutaj jeżeli chodzi o opory toczenia, to będzie właściwie jak MTB, tyle że z barankiem.

Czy Ci to odpowiada czy nie, to już Twoja decyzja. Widać trochę losowych komponentów, które najwyższej klasy nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła 27,5" z oponami 2,0 w takim rowerze to jakieś nieporozumienie, powiedziałbym wręcz, że nieśmieszny żart. ;)

Jak napisał wyżej @ChuChu - ktoś miał trochę zalegających części i zrobił z nich ulepa.
Jeśli Ci się podoba i odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom, to kupuj, przecież to Ty będziesz na nim jeździł. :)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...