Skocz do zawartości

[kierownica, bikefitting, szosa] Jak dowiedzieć się jakiej szerokości kierownicy potrzebuje


caballoBlanco

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jeżdżę na kierownicy o szerokości 420mm (realnie od środka rurek to 410mm). Oglądnołem filmik veloart o kierownicach i zmieżyłem sobie podobnie (mniej więcej tak jak oni) szerokość barków i mi wyszło 380mm). Jak Jadę to rzeczywiście moje ręce nie są równolegle a jednak trochę rozchodzą się. Chciałbym się zapytać jakie są polecane kierownice 380 mm z tym samym reachem ( wydaje się okej (reach), chociaż może lepiej poczekać na wiosne bo planuje się przejść na bike fitting (na razie tyle nie jeżdzę bo więcej pływam i biegam). W każdym razie abstrachując od reachu jakie są polecane kierownice 380mm, widzę też w droższych modelach, że tam są takie "zintegrowane kierownice, czy do mojego Stevens Aspin 2021, jakąś taką wsadzę? Czy na nowej kierownicy mogę wykorzystać tą samą owijkę?

Kierownica to "Oxygen Scorpo Aero", jednak nie moge znaleźć na stronie producenta

image.png.7b4d9f5bc29ee9c7a63412f8040ef482.png

 

2B136C12-0B90-41AF-865E-A66D5D3A2330.png

Jeszcze się dopytam, o te podkładki które są nad mostkiem, były tak od nowości jeździ mi się dobrze, czy jeżeli chciałbym obniżyć pozycję kierownicy, to mogę wywalić jeszcze tą taką podkładkę zwężaną z dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powinienem mieć kierownicę 36-38, a jeżdżę na 42. Próbowałem na 38 i jeździło mi się fatalnie. W typowej szosie Race miałem 40 i to była dolna granica dla mnie.

No rozchodzą Ci się ręce. Zapytam tak: no i co?

Według mnie, za dużo czytasz i kombinujesz, zamiast jeździć i samemu poczuć co Ci jest potrzebne...

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko wiem, ustawic manetki, nauszyć sie owijać (nowa owijka) a z tymi pancerzami to co? nie wystarczy że przełożę? będzie trzeba coś majstrować? A jak tak to co. W jakiej cenie kiera? :)

Wydaje mi sie ze warto sprobowac nie dosc ze zabawa sie naucze to przynajmiej stestuje czy 38 to dla mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być za długie i źle się układać. Jeżeli nie umiesz nawijać, a nie umiesz, to licz się z faktem że owijka będzie wyglądała fatalnie.

Masz nowy rower, chyba przyzwoitą owijkę, wszystko zrobione jak trzeba. Poczekaj chociaż do jakiegoś pierwszego serwisu, gdzie sobie wymienisz pancerze albo chociaż same linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...