Skocz do zawartości

[przednia przerzutka] pancerz w Canyon Grizl CF SL 8


my_bike

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was, czy wiecie o co chodzi w rowerze Canyon Grizl CF SL 8, 2x11,  linka do przedniej przerzutki jest prowadzona środkiem i przy suporcie jest insert w kształcie lejka, który doskonale  błoto i piasek i smaruje  tym linkę.  teoretycznie na lince jest jeszcze cienki pancerz ale on ni jak się trzyma tego insertu, nawet jak on tam jest włożony to ten insert doskonale łapie wode i piasek i prawdopodobnie dalej trafia do środka pancerza.

suport Canyona stwierdził, że miejsce jest to narażone na zabrudzenia. Rurka pod wpływem pracy linki miała prawo się przesunąć. Linki i pancerze podobnie jak cały rower wymagają przeglądów.  Przy najbliższej wizycie w serwisie, proszę zwrócić uwagę serwisantowi by umieścił pancerz we właściwym miejscu.
Wszystko fajnie, kupiłem ten rower 3 miesiące temu i przejechałem tym rowerem raptem około 250 km. Czy ktoś ma pomysł jak to dobrze naprawić, czy coś tu brakuje, chyba że jest to autorski patent Canyona :)

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prowadzenie linki przedniej przerzutki jest znane i stosowane od zamierzchłych kolarskich czasów. 😜 I od wtedy również istnieje problem dostawania się w to miejsce całego syfu z opony. Ten kawałek teflonowej/plastikowej rurki, który miał (prowizorycznie) zabezpieczać przed dostawaniem się zabrudzeń do pancerza jest trochę za za krótki i wysunął się w czasie pracy układu. Generalnie słabe rozwiązanie, ale jak masz ogarniętego mechanika, to powinien coś na to zaradzić z wykorzystaniem różnych izolowanych końcówek pancerza i rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze żeby ten teflonowy kawałek był wsunięty w rurkę w ramie, żeby linka Ci nie cięła tego elementu.

Tak na szybko, to przychodzi mi do głowy tylko gumka od V-Brake.

Gumka uszczelniająca do fajki hamulca V-Brake - Rowertour.com

No ale czy ona się utrzyma, bo o estetyce nie wspominam, nie wiem.

Ewentualnie koszulka termokurczliwa na wystający element, a w środku tak jak jest, teflonowa rurka. Zacisnąć na obydwu elementach i powinno to w miarę chronić. Chociaż nadal są to kombinacje i po prostu kiepskie rozwiązanie producenta ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chociemir rozumiem, że chodzi Tobie o ten przezroczysty, już go przesuwałem go w dół i niestety bardzo szybko wyskakuje. Canyon twierdzi, że ma cię prawo wysunąć. To co po każdej zmianie biegu mam się zatrzymać i sprawdzić czy znów ten pancerz nie wyszedł ?? jakiś nonsens

@TheJW nie powiedział bym, że jest standardowe rozwiązanie, w poprzednim rowerze mam pancerz, gdzie na końcu mam końcówkę pancerza z uszczelnieniem  i nie narzekam na takie rozwiązanie.  A tu mam pancerz. który łączy się z insertem, insert jest zrobiony w kształcie leka aby zbierać błoto i wprowadzać  je do pancerza, jednocześnie smarując linkę która wychodzi z tego pancerza.


Niestety coś tu niezbyt dobrze zaprojektowali,  nie wspominając już  że mają słaby serwis i zlewają sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...