Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] odległość kółka przerzutki tylnej od kasety ultegra


caballoBlanco

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem @ChuChu przednią przerzutkę regulowałem tak że ją odkręciłem (ustawiłem poprawnie w stosunku do korby tak jak w manualach shimano) następnie linke przykręciłem (musiałem zluzować) no i wtedy wyregulowałem śruby L oraz H, tak żeby możliwie nie tarło, żeby został np z 1mm na dużym blacie i najmiejszej zębatce. Czy L i H ma wpływ na to jak mi się wrzuca i zrzuca łąńcuch? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma, ale jeżeli łańcuch nie spada, to powinno być w miarę dobrze. Wiadomo że przód zmienia się nieco gorzej, bo przecież przeskok jest bardzo duży.

1mm to całkiem dużo, bo w zasadzie na skrajnych przełożeniach jeździ się marginalnie mało. Jeżeli zostawisz sobie 1mm na przełożeniach granicznych, to automatycznie tracisz zakres na reszcie kasety. Dobrze wyregulowana przednia przerzutka w napędach 2x, powinna pozwalać na użytkowanie całej kasety, bez ocierania o klatkę przerzutki. Jeżeli ustawi się dobrze, to nawet trymowanie jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych grupach ale w aktualnej 105 z ta śrubka od regulacji naciąg linki to nie realne. Ma tak wąska klatke że nawet po trymowaniu potrafi przycierac. Trzeba ją naprawdę bardzo precyzyjnie regulować i korygować po jezdzie. 

Był tu ktoś kto pisał w tej sprawie chyba do shimano (albo gdzieś po serwisach latał) to mu odpowiedzieli że po to są plastikowe ślizgi żeby łańcuch po nich chodził i że to norma :/.

Mi się w końcu udało ustawić to prawie idealnie ale wymagało to czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak twierdzisz, to znaczy że tak jest. Po prostu niezbyt często się zdarza, że te śruby zostają "luzem". Miewałem tak ale raczej z tyłu.

Co do tyłu, musisz stwierdzić sam. Na fotce wygląda w miarę poprawnie, może nieco za blisko, ale dopiero próba zmian biegów odpowie czy jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...