Skocz do zawartości

[1500zł] Budzetowy cross do okazyjnych wycieczek.


Rekomendowane odpowiedzi

@Q_utTo mi nie pomogłeś🤣, w sensie dołożyłeś mi kolejny rower, nad którym warto się zastanowić, bo ten Romet wygląda całkiem nieźle, a ja w sumie będę jeździł sporo po lesie i po bruku. Jest coś szczególnego, co wyróżnia Elitary V3 nad vellberg? I czy jest coś w romecie, co stawia go nad Elitary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Yrsa napisał:

@Q_utTo mi nie pomogłeś🤣, w sensie dołożyłeś mi kolejny rower, nad którym warto się zastanowić, bo ten Romet wygląda całkiem nieźle, a ja w sumie będę jeździł sporo po lesie i po bruku. Jest coś szczególnego, co wyróżnia Elitary V3 nad vellberg? I czy jest coś w romecie, co stawia go nad Elitary?

Mając do wyboru Rometa, a Lazaro to nawet bym się nie zastanawiał. Tylko ogarnij do 7 dni serwis bo tego Romet wymaga, żeby mieć gwarancję ( chociażby na ramę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q_u W Polsce obwiązuje coś takiego jak prawo rękojmi. Sprzedawca odpowiada za sprzedany towar przez okres 2 lat.

Wiem, że rower to nie tylko przerzutki, ale lazaro ma trochę lepsze Shimano alivio/acera vs Altus/altus w Romecie. Hamulec w lazaro to deore, ale chodzi chyba tylko o rączki, w Romecie shimano chyba altus. Lazaro ma nieznanej mi marki suport i piasty LRO i NECO.... ale w sumie to ja nie znam żadnej innej marki niż shimano 🤣 dostarczają go w stanie w pół złożonym i wyregulowanym bez martwienia się o nic. Swoją drogą w velbergu suport jest deore..

Sam już nie wiem a w przyszłym tyg chciałbym rower zamówić :wallbash:

Edytowane przez Yrsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce obwiązuje coś takiego jak prawo rękojmi.

No popatrz nie wiedziałem...

Sprzedawca odpowiada za sprzedany towar przez okres 2 lat.

Padnie Ci rama w połowie czerwca, odeślesz na gwarancję, dostaniesz info, że za ok 5-6 tygodni będą mogli wymienić, po 5-6 tygodniach poproszą o jeszcze 2 tygodnie i finalnie końcem sierpnia dostaniesz wymienioną ramę ;) 

Tak tylko piszę, bo i Rometowi może się to zdarzyć ( choć szczerze mówiąc nie sądzę, bo spawają je chyba u siebie, a nie sprowadzają z Chrl jak Kands/Lazaro ). 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 20:37, Q_u napisał:

 

Takie cuda to zdarzały się 3-4 lata temu, teraz takie opowieści to jak o potworze z lochness.

Najsensowniejsza opcja.

Jak już nie chcesz wydawać > 2250 zł to masz Rometa za 2100 zł: https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-romet-mustang-m2-ltd-2021-17-12064992111 ( tak wiem, opony do zmiany ) może gdzieś lokalnie wyciągniesz go za 2000 zł albo jakieś gratisy ( czy wymiana opon na 2")

 

Przecież potwór w jeziorze Loch Ness istnieje, więc nie wiem po co ten sarkazm. To, że go nie  widziałeś bynajmniej nie oznacza, że go nie ma.

A o do roweru to chyba wiem ile kasy wydałem . Kupiłem w poprzedni weekend z OLX. Z papierami.  Tyle, że musiałem się pofatygować 100 km od mojego miejsca zamieszkania.  

Może takie coś byś chciał?  Trek Fx - OLX.pl  albo Rower Giant Cypress SX Będzin Śródmieście • OLX.pl Używki, ale cena i stan bardzo dobry.  Ja swój poprzedni kupiłem za połowe tej ceny i kilka lat nim jeździłem.

 

vellberg 5.2

Elitary v.3

Porządna korba plus suport to ze 400 PLN . Ten pierwszy ma właśnie takową :) Przełożenia zbyt twarde, ale można kupić mniejszy blat za kilkadziesiąt PLN i zmienić w tej korbie. Co prawda w Elitary też powinno się dać, ale tam chyba korba na kwadrat. 

 

Edytowane przez bob555
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q_u napisał:

Padnie Ci rama w połowie czerwca, odeślesz na gwarancję, dostaniesz info, że za ok 5-6 tygodni będą mogli wymienić, po 5-6 tygodniach poproszą o jeszcze 2 tygodnie i finalnie końcem sierpnia dostaniesz wymienioną ramę

 

10 godzin temu, Q_u napisał:

Tak tylko piszę, bo i Rometowi może się to zdarzyć ( choć szczerze mówiąc nie sądzę, bo spawają je chyba u siebie, a nie sprowadzają z Chrl jak Kands/Lazaro ).

Wszystko już jest z chin, różnica rozchodzi się tylko o to czy już mają u siebie, czy muszą sprowadzać.

A co do roweru.. na jednym z for w pytaniu o te konkretne 3 modele (elitary v2 vellberg 5,2  i Romet Mustang 5,2) dostałem taką odpowiedź.

Cytat

Vellberg i Lazaro: kaseta, łańcuch, przerzutki, kierownica niemal to samo. Opony słabe w obu rowerach. Vellberg bardzo dobra korba z suportem Hollowtech 2 i dodatek w postaci blokady skoku amortyzatora w manetce na kierownicy. Ten Romet fajnie że 29 koła ale korba to złom jak dla mnie, 40 tylko największa zębatka i możliwe że tylko na kwadrat ;D Brak nawet osłony na korbe. Za tą cene to żart. Niższy model kasety HG200 Altus (w pozostałych rowerach HG400 Alivio). Manetki też klasy Altus (w pozostałych Alivio). Opony za to przyzwoite.

Pozostawiam sobie jeszcze dzień dwa na zastanowienie i chyba zamówię Vellberga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Yrsa napisał:

Lazaro ma nieznanej mi marki suport i piasty LRO i NECO

Działają. Kiedyś na forum ktoś miał problem z piastą - wymienili bez problemu.

Nie wiem dlaczego tak wielu użytkowników ma uraz do kwadratu...

Zębatka 40t czy to w crossie czy w MTB spokojnie wystarcza przy właściwej jeździe.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower zamówiony. Padło na Vellberga 5,2, trochę dla odrobinę lepszego "wyposażenia", trochę dla wyglądu, który oceniłem na taki z odrobinę większym pazurem niż Lazaro a przy tym nie rzucającym się zbytnio w oczy...no i jest to coś mniej popularnego niż Lazaro czy Romet.

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc:thanks: Odezwę się przy ewentualnej zmianie opon, czy łańcucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rower ma jakieś bolączki, Taki za 1500 może mieć opony, które po roku sparcieją ale można na nich pięć lat pojeździć. A w takim carbonowym za 20 tysi suport będzie strzelał.   Jak padnie jedna czy dwie części to zmieniasz i tyle. A jak ten który kupiłeś przyjdzie to jeszcze trochę skorzystasz na pogodzie zanim sezon się skończył. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Q_u napisał:

Nie, no faktycznie full wypas odpowiedź. Musi to być jakiś serwisant z wieloletnim stażem.

Zwrócił tez uwagę na ważniejsze rzeczy, no przynajmniej dla mnie,  jak  "Niższy model kasety HG200 Altus (w pozostałych rowerach HG400 Alivio). Manetki też klasy Altus (w pozostałych Alivio)" czyli na coś, na co nie zwrócił uwagi tutaj nikt. Można by odnieść wrażenie, że Romet został pochwalony bo MTB i bo "ładny".

Edytowane przez Yrsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altus a alivio dzisiaj to jedno i to samo - dekadę temu można było odczuć różnicę, nie dzisiaj.

kasety mają podobną żywotność

 

Sorry, ale jak ktoś pisze o takim G jak brak osłony na tarczy to nawet resztę szkoda czytać jego wypocin. Dobra, koniec offtop ważne, że kupiłeś, udanych wyjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Q_u napisał:

Altus a alivio dzisiaj to jedno i to samo - dekadę temu można było odczuć różnicę, nie dzisiaj.

Choć nie bardzo znam się na rowerach, jestem gotów się z tym nie zgodzić,  Jeśli alivo to to samo co altus a wielu myśli, że altus to to samo co tourney, wychodziłoby na to, że wszystko to jeden pies i nie ma sensu kupować czegoś więcej niż TORPADO z  MediaM. Gdybyś jednak nawet miał rację, to różnica jest, choćby miała opierać się tylko i wyłącznie na większej szansie na odsprzedaż i odrobinę mniejszej przy niej stracie.

Facet o osłonie napisał po wymienieniu głównych cech przemawiających za zakupem innego roweru, niż ten, który ty uznałeś za lepszy i obawiam się, że właśnie tu tkwi problem,  Najpierw wymienił to, że w Vellbergu masz korbę z suportem Hollowtech 2  ...a w Romecie nawet osłony na korbę brak, co było po prostu drwiną (którą zresztą łatwo było wychwycić), z producenta, z tego jak kpi z klientów, i choćby tyczącą się zakrętki na wentylu, byłaby słuszna, bo nie wiem jak Ty, ale ja nie lubię jak na mnie oszczędzają i próbują mnie wy..robić na wszystkim, na czym się da.  Polecam czytać między wierszami.

 

Rower kupiony, proszę o zamknięcie tematu.

Edytowane przez Yrsa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...