Skocz do zawartości

[3000 - 3600] wymiana z Unibike Prime na Unibike Crossfire lub


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego na poczatku napisalem, zeby inwestowac w Prime, albo kupic Crossfire.

Ale czy widziales tego Prime? W jakim jest stanie i czy jest sens w niego pakowac?

Jasne, ze osprzet bedzie wymieniony, ale rama tez w pewnym sensie sie zuzywa.

Mozemy wpakowac 3500 zl w osprzet i co zrobisz jak za miesiac peknie rama?

Kupujac nowy, a sprzedajac stary, zawsze cos sie odzyska, a dostajemy pelna gwarancje na calosc.

Poza tym, sam zainteresowany nie jest ekspertem i sam sobie dobrze napedu nie skomponuje.

I ostatnia kwestia to dostepnosc czesci.

Momentami bywaly problemy z dostepnoscia podstawowych elementow eksploatacyjnych, a my tu mowimy o zachciankach.

A i po wymianie calego osprzetu, zostanie mu kupka gratow z ktorymi bedzie sie uzeral z Januszami na olx i bedzie ganial do paczkomatu z paczkami po 30 zl zeby tego nie wyrzucac, bo na zapas nie ma sensu trzymac.

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek.B pełen szacunek za ilość tekstu. Tak jak napisałeś samemu będzie mi ciężko skompletować i poprawnie wymienić osprzęt, biorąc jeszcze pod uwagę, że do najbliższego sklepu rowerowego mam 70 km to staje się pewnym problemem, wszystko musisz wyczytać w necie, zamówić, sprawdzić i może nawet uda się zwrócić jeżeli nie będzie pasowało..

Najbardziej optycznie podoba mi się scott. Dzisiaj testowałem to co było w moim rozmiarze czyli scott cross 40, roam 2 i kross - chyba evado, niestety treka ds 2 i 3 oraz crossfire nie było w moim rozmiarze.

Kross wydawał mi się taki troszkę mały dla mnie, scott tak na pierwsze dotknięcie miał wg. mnie za wąską kierownicę, fajnie siedziało się i jechało na roam 2. Przetestowanie wszystkich rowerów w jednym sklepie wydaje mi się rzeczą nie do wykonania, a okazuje się że nawet odwiedzając kilka sklepów nie zawsze są dostępne wybrane modele w moim rozmiarze.

W jednym ze sklepów bardzo zachęcano mnie do sprawdzenia treka ds 2 i oczywiście ds 3, jeżeli zechcę wydać około 3500 i będą dostępne w moim rozmiarze. Podobno trek ds 3 jest lepszy od ds 2, ale ma tylko jedną zębatkę z przodu i nie wiem czy jestem gotów na takie rozwiązanie. Teraz mam dwie zębatki z przodu i osiem z tyłu (46X30T i 11-34T) korzystam z przełożeń 1 zębatka z przodu obsługuje 4 z tyłu, czyli 8 możliwości, a w trek ds3 mam jedną zębatkę z przodu i 10 z tyłu czyli 10 możliwości ?

Co do wagi, to dzisiaj zauważyłem, że zarówno scott jak i roam 2 miały plastikowe pedały a unibike chyba metalowe, tak jak pisał @Maciek.B takie pierdoły i podobne chyba robią różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...