Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Problem ze zmianą biegów mimo dobrej regulacji


AMP3R

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiem że problem wałkowany miliony razy ale zazwyczaj wystarczyło wymienić linkę lub wyregulować śrubkę H, natomiast u mnie sprawa jest bardziej nietypowa i męczę się już trzeci dzień po kupnie używanego roweru. 

Przerzutka przód ma problem ze zmianą między 2, a 3 biegiem. 

Po naciągnięciu linki baryłką wrzuca trzeci bieg bez problemu, natomiast nie zrzuca wtedy już na dwójkę. 

Po zmniejszeniu napięcia linki jest problem z wrzuceniem trójki, natomiast na dwójkę zrzuca wtedy bez problemu - są to dosłownie regulacje baryłki o jedno, dwa oczka. 

Na jedynkę zrzuca zawsze bez najmniejszego problemu, nawet od razu z trójki. 

Ogólnie zmiana biegów nie działa tak jak w prawej manetce tylnej przerzutki - czyli klik i po chwili łańcuch przeskakuje, tylko trzeba trzymać manetke tak długo aż łańcuch przeskoczy - nawet kilka sekund bo jeżeli puści się po kliknięciu to nie ma szans żeby łańcuch zmienił zębatkę. 

Linka i pancerz wymienione na nowe, dałem też pancerz hamulcowy do testu żeby był mniejszy opór, ale również bez skutku.

Przerzutkę zdemontowałem, wyczyściłem i założyłem ponownie i też nic. 

Śrubka L ustawiona tak żeby łańcuch był pośrodku (tylna na największy ząb) 

Śrubka H do testów poluzowana na max żeby nie ograniczać linki. 

Zamieszczam fotki jak to wygląda i bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów 😀

https://imgur.com/a/aNkUXQR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za słuszne uwagi, jeżeli chodzi o regulacje to myślę że jest okej bo trochę przerzutek już wyregulowałem i zawsze była to chwila roboty bez komplikacji. 

Przerzutka jest w miarę możliwości równo z największą zębatką i około 2mm nad nią. 

Niestety nie bardzo wiem jak sprawdzić czy jest ona kompatybilna z korbą i suportem bo żadne z nich nie ma oznaczeń, to chyba kwestia konkretnych pomiarów? 

Faktycznie jest ona rozpechana, szczególnie ta ścianka od strony korby - muszę jutro sprawdzić suwmiarka i poprawić, tylko jaka powinna być poprawna odległość między bokami klatki? Skoro łańcuch ma ok 7mm i ma być po ok 2mm luzu po każdej stronie to wychodzi ze kratka powinna mieć z 11mm szerokość? To moja na oko ma z półtora centymetra 🤐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po modelu który jest gdzieś tam wybity. Korby 8 rzędowy zwykły być 42/32/22 i analogicznie większe 48. 9 rzędowe były 44/32/22. Od 10 sie zaczęły dziwne wynalazki. 

Ta przerzutka jest ewidentnie do napędów 8 rzędowych i tez taka korba tam powinna być by działało to poprawnie. Bodajże to jest ty18 czy jakoś tak i jak mówiłem jest krzywa. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...