Skocz do zawartości

[3000] Crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Waga 91 

Wzrost 191

Na wstępie powiem, że mam obecnie cube nature pro 2019 rama 58 i ogólnie jestem zadowolony z samego roweru, ale doskwiera mi często drętwienie rąk, mam poczucie, że moja niewygoda z roweru wynika z za małej wielkości roweru ogólnie. Myślę nad zmianą dlatego. 

Czy taki kross evado 5.0 xl lub inny w rozmiarze XL bardziej będzie się dla mnie nadawał niż w ten który mam? Wspomniany evado będzie większy niż ten co obecnie posiadam? 

Musi to być cross, który sobie później doposaże w bagażnik. 

Edytowane przez adrianoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniony mostek, chwyty. Właśnie dałem dłuższy regulowany mostek. Gdy podnoszę wyżej, mam wrażenie że ciało moje jest spięte bo wtedy brakuje miejsca na wyprostowanie kręgosłupa, a siodełko przesunięte do tyłu tak, żeby nie obciążać kolan, czyli w linii prostopadłej kolano mam na wysokości środka pedałów. Obniżenie mostka spowodowała pochylenie na ręce a co daje większy ciężar. 

Tak naprawdę już sam nie wiem czy to problem ustawienia i udać się na bikefitting co też jest tańsze niż nowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adrianoz napisał:

cube nature pro 2019 rama 58 i ogólnie jestem zadowolony z samego roweru, ale doskwiera mi często drętwienie rąk, mam poczucie, że moja niewygoda z roweru wynika z za małej wielkości roweru ogólnie. Myślę nad zmianą dlatego. 

Obstawiam, że nie tu leży problem.

 

45 minut temu, adrianoz napisał:

Żałuję, że kupując cube nature pro 2019 nie wziąłem ramy największej 62.

Różnica w roczniku 2022 (nie wiem jak 2019) to tylko 7 mm na rurze poziomej i 14 mm na stack`u. Zdecydowanie większe zmiany robisz mostkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyce spokojnie można wyżej podnieść, bo jest zapas, ale tak jak piszesz wtedy będzie "pozycja kota". 

Czyli szukamy nowego roweru XL. Ten szykuje pod sprzedaż. Zapewne pojawi się za jakiś czas w stosownym temacie, a tymczasem trzeba wrócić do rozmowy o nowym rowerze jak na początku tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już to przeanalizowałem i :wallbash:

 

Screenshot_2022-09-04-11-28-49-37_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Screenshot_2022-09-04-11-24-15-97_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

16 minut temu, chudzinki napisał:

Proponuję Ci to jeszcze przemyśleć, bo teraz masz ramę w rozmiarze 23 cali. Kross Evado XL, o którym wspominałeś to też 23 cale i, na ile umiem czytać tabelki, to wcale nie jest większy, a stack ma nawet mniejszy...

Jeśli nie znajdę nic większego to jeszcze zostaje manewrowanie sztycą mostkiem góra dół, siodełko przód tył i może się ułoży ta pozycja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ta Merida crossway 20d XXL tylko musiałbyś znaleźć. Podzwoniłbym po różnych rowerowych co mają z crossów dla dużych mężczyzn i za ile. Potem analizował co jest i czy będzie odpowiednie rozmiarowo. Kupujących na największe rozmiary jest mało i wydaje mi się, że nawet można się wtedy potargować. Jeśli chcesz jeździć, a nie narzekać na kręgosłup, dłonie czy kolana to nie kombinowałbym już z dopasowaniem roweru ze zdjęcia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...