Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Shimano Alivio M3100 - Problem ze zmianą biegów


theridrox

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od 2 tygodni mam nowy rower Kross Esprit 2.1 i praktycznie od samego początku mam problem z tylną przerzutką, który polega na tym że często rower ma trudności z wrzuceniem oraz zrzuceniem biegu 5 (z 8 dostępnych), ale też czasami pozostałe biegi mają ten sam problem. Czasami jak wrzucę ten konkretny bieg tj. 5, łańcuch nawet nie skacze (czasami tylko lekko terkocze) tylko pozostaje na tym samym przełożeniu mimo że na manetce jest już zmieniony bieg, potrafię tak przejechać nawet kilkaset metrów zanim łańcuch "zaskoczy", czasami pomaga lekkie dociśnięcie manetki.

Sprzedawca (bo byłem u niego chyba z 5 razy na regulacje) twierdzi że źle zmieniam biegi (xD) i to dlatego, ale ja podejrzewam skrzywienie wózka przerzutki albo haka (załączam zdjęcie), tyle że nie wiem czy zasadnie. Dodatkowo od samego początku mam też lekko skrzywioną tylną tarcze hamulca przez co przy większych prędkościach mocno ociera w jednym miejscu. Co można z tym fantem zrobić? Gwarancja wchodzi w grę? Czy takie poturbowanie nowego roweru może być winą sklepu? 

1662279355173-min.jpg

1662279355156-min.jpg

1662279355272-min.jpg

1662279355246-min.jpg

1662279355227-min.jpg

1662279355210-min.jpg

1662279355191-min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronka kasety, kółka przerzutki z wózkiem powinny na odpowiadającym biegu być w linii prostej - u Ciebie ewidentnie jest krzywo. Trochę wygląda jakby ktoś chciał naprostować hak ciągnąc za wózek... Jeśli nic sam z tym nie zrobiłeś to tak wyszło ze sklepu lub co bardzo prawdopodobne stało się w transporcie. Objawy zdecydowanie pasują do krzywego haka /  wózka przerzutki. Tarcze hamulcową można naprostować, można też spróbować podregulować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Te alivio to nowe czasami nie chcą działać. Należy sprawdzić hak i ewentualnie naprostować. Wymienić linki i co najważniejsze pancerze na shimano. Następnie to poskładać i wyregulować. Jeżeli są tam jagwire a są na 90% to wywalić i zastąpić shimano. 

I wtedy będzie jako tako. Ja bym zastąpił to alivio jakimś deore na 9b albo jak ma być nowe to sora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 10:52, theridrox napisał:

Niby praktycznie od zakupu zgłaszałem sprzedawcy problem z tą przerzutką wiec może nie będzie tak źle z uznaniem tego, dzięki wielkie 💪

Ona plastikowa w znacznym i newralgicznym punkcie jest. To samo dotyczy wszystkich "produktów przerzutkowych" shimano od altusa do alivio w wersjach shadow. Im szerszy zakres kasety masz (11-34 i 11-36) tym gorzej. Poprawnie jest przy 11-32. Im bardziej śruba b musi odsunąć górne kółko od największej koronki kasety tym opasanie na mniejszych jest mniejsze. I kultura zmiany kuleje

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...