Skocz do zawartości

[siodełko] miękkie na gravel na krótkie dystanse bez wkładki


RyszardR

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam siodełka przy takich założeniach:
- miękkie do krótkich rekreacyjnych jazd (do 20km) bez wkładki (pieluchy),
- rower Romet Nyk (gravel) - fabryczne siodełko "Fizik Antares R5 EVO" jest w miarę ok z wkładką, za twarde bez,
- rozstaw kości kulszowych około 12cm, chude 4 litery.

Rozważam "SELLE ROYAL Scientia Athletic A2", ale w opiniach na zagranicznym amazonie zauważyłem że za twarde dla części recenzentów, nawet z wkładką.

Edytowane przez RyszardR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za krótko jeździłem (nowy nabytek), ale fabryczne jest dosyć cienkie i twarde więc chciałbym móc przetestować inne opcje.

P.S. Rozumiem, że do niektórych zastosowań jest lepsze twarde siodełko + wkładka, dlatego zaznaczyłem że chodzi mi o krótkie <20km rekreacyjne jazdy bez wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tego "WTB Volt Sport", może wyszło z sprzedaży? Co myślicie o dostępnym "WTB Volt Cromoly"?

Przykładowa opinia z amazon_com:

Cytat

I have WTB Volt in the chromoly build on three bikes now...gravel, fat, and road...and I wouldn’t hesitate to put one on every other bike I ever get.

Ogólnie w opiniach widzę że jest wygodnie, nie za miękkie i nie za twarde czyli obiecująco, chyba spróbuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 15:18, RyszardR napisał:

Właśnie zamówiłem Volt Cromoly, czym "Rocket Cromoly" się różni od "Volt Cromoly" (poza wyglądem)?

Według producenta Volt ma średnią wyściółkę  (medium padding), a Rocket grubszą (thick padding) o żelowe wstawki. No i faktycznie jest "mięciuchne" w porównaniu do mojego ostatniego siodełka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Kupiłem do pomacania/porównania te dwa siodełka które proponowaliście oraz tę wspomnianą przeze mnie SR Scientię.

"WTB Volt Cromoly" rzeczywiście najbardziej twarde.

"WTB Rocket Cromoly" oraz "SELLE ROYAL Scientia Athletic A2" zbliżona miękkość, SR trochę miększe.

Założyłem i zacząłem testować "SELLE ROYAL Scientia Athletic A2". Zaintrygowała mnie ta funkcja uginania się na boki:

Cytat

CURVA SUSPENSION czyli unikalna, zakrzywiona konstrukcja zawieszenia jest przymocowana do tylnej części skorupy siodła, dzięki czemu oferuje niezwykły komfort poprzez zmniejszenie nacisku na kość ogonową i gwarantuje dodatkową boczną elastyczność.

 

Edytowane przez RyszardR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pozytywnie zaskoczony siodełkiem chińskim z dużą dziurą które mam założone do szosy 50km bez pampersa i w ogóle nie boli tyłek . Sam nie wiem czy to przez inną pozycję bo porównuję 50km szosą/ vs 50km Rowerem MTB. Myślę właśnie czy do MTB też nie założyć sobie z dziurą takiego: 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003512125592.html?gatewayAdapt=glo2pol

Edytowane przez pedalarz339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...