Skocz do zawartości

[Kross Pulso 1.0 2018] Konwersja na 1x?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam Kross'a Pulso 1.0 z 2018 roku.

Chciałbym przerobić go, aby mieć z przodu tylko jeden (środkowy) blat. Chcę to zrobić jak najmniejszym kosztem - to mój drugi rower, który służy tylko do jazdy "po bułki". Najmniejszego i największego blatu nie potrzebuję, a dzięki takiej przeróbce rower byłby lżejszy. 

Domyślam się, że po prostu zdjęcie przerzutki i dwóch blatów to za mało, bo łańcuch będzie spadać. Co prawda w drugim rowerze mam Deore 1x11 bez napinacza i nic nie spada, ale wątpię, że tu też tak będzie. 
W związku z tym, liczę na porady jak (i czy w ogóle) można to zrobić tanim kosztem. 

Dziękuję.
Spis części, które tej przeróbki mogą dotyczyć:
PRZERZUTKA PRZEDNIA   Shimano Claris FD-2403
Przerzutka Tylna: Shimano Claris RD-2400GS

Manetki: Shimano Claris ST-R240 (3x8)
Dźwignie hamulca: Shimano Claris ST-R240

 

 
Mechanizm korbowy: Shimano FC-TY501 (48/38/28Tx170mm)
Suport: Shimano BB-UN26
Kaseta: Shimano Claris CS-HG50 (11-28T)
Łańcuch: SHIMANO CN-HG40
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mihau_ napisał:

Nie możesz "zdjąć dwóch blatów" bo twoja korba jest nitowana a nie skręcana. Potrzebujesz innej korby z blatem nw

 

Ok. W takim razie za mniej niż 100zł jest "Korba Miranda Beta 1-38TX095". 
Ale co ze spadaniem łańcucha? Nie trzeba tu zastosować jakiegoś napinacza?

Edit - Aha, narrow wide. Czy to nie wymaga dalszych modyfikacji, jak np. zmiana łańcucha?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ Znalazłem w takim razie coś takiego: https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-narrow-wide-1x11-1x10-1x9-1x8-1x7-12521768042
Dł. korby taka sama, gorzej, że nie wiadomo nawet co to za korba tak dokładnie. No ale jest narrow wide zębatka 38T, więc wygląda, ze ok. 
Czy o czymś jeszcze trzeba wiedzieć, czy po prostu szukać tak naprawdę dowolnych korb pod jeden blat, do tego zębatka nw, i tyle? Czytałem o jakiś podkładkach, które tworzą dystans między zębatką a korbą, ale rozumiem, że tego się nie przewidzi?

Edit - chyba, że warto przy okazji wymienić suport na "nie kwadrat" - i tak mi się to szykuje, bo poprzedni właściciel nie szczędził myjki ciśnieniowej..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...