Skocz do zawartości

[pedały] skrzypiące m520


epon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne że po ok 4 tyś pedały (łożyska ?) dość mocno skrzypią ? Dla porównania moje poprzednie x-tracki wytrzymały bez serwisu sporo ponad 20 tyś km.

Spotkałem się z opinią że pomimo iż nie są cudem techniki to jeżeli chodzi wytrzymałość i bezawaryjność to 520 nie mają sobie równych. I spokojnie można nawet do 30 - 40 tyś przejechać bez konieczności zaglądania do nich. 

Doraźnie pomaga popsikanie z zewnątrz smarem w spreju, ale to dość krótkotrwałe rozwiązanie i po kilkudziesięciu km ponownie zaczynają wydawać z siebie takie upiorne dźwięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 I spokojnie można nawet do 30 - 40 tyś przejechać bez konieczności zaglądania do nich. 

Polecam przestać czytać takie bzdury. Piszą to ludzie, którzy mają albo dwie lewe ręce albo im się nie chce tego robić. Nie wiem jak pedały mogą wytrzymać tyle bez serwisu, skoro już po roku w środku jest "czarno". No chyba że ktoś lub jeździć na sprzęcie, który w każdej chwili może paść.

Co do pytania: nie, nic nie powinno skrzypieć. Zrób serwis.

Pryskasz tym smarem na zewnątrz czy pod uszczelkę? Bo nie bardzo rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na zewnątrz tylko i wyłącznie, nie jest to żaden środek penetrujący dlatego trochę mnie dziwi to że pomaga, na chwilę ale pomaga. 

A że mogą wytrzymać długo bez serwisowania to potwierdzam sam w przypadku look x-track, jak napisałem ponad 20 tyś miały zrobione i nie było z nimi problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem u mnie występował ze skrzypieniem, rozwiązanie: psikanie na blok i na sam pedał silikonem w sprey-u co jakiś czas. Od tego momentu skrzypienie już nie występuje. Co do samego serwisowania ja nawet 3 k nie przejechałem a luzy się zrobiły. Rozkręcenie nasmarowanie i ponowne skręcenie całości rozwiązało sprawę. Tam masz kulki nie łożyska maszynowe także uważaj żeby kulek nie pogubić bo nowych w sklepie nie dokupisz. Na każda stronę przychodzi po 12 sztuk jak pamiętam. To tak na przyszłość ewentualnego serwisu piszę :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już któreż z kolei żale nad luzem w 520-kach czyli mam w zasadzie 100% pewności, że źle to skręcają fabrycznie. Tak samo jak swego czasu ich piasty. A co do serwisu tam nie ma co paść wiec nie ma za bardzo tematu. Oczywiście są nawalacze wody z myjek, ci co po osie w błocie ale takiemu dbającemu o czystość, bez jakiejś masakrycznej kąpieli błotnej to starczą na nie jeden rower bez serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...