Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] nieprawidłowe działanie po wymianie korby


kubik666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Miałem napęd NX Eagle 1x12, z przodu 32T, z tyłu 11-50. Zmieniłem sobie blat na korbie na 36T, pozostawiając póki co stary łańcuch (nie przedłużałem go, zakładając że na razie po prostu nie będę korzystał z największej zębatki z tyłu).

Ale okazało się że tylna przerzutka, po zmianie blatu, przestała prawidłowo zmieniać przełożenia. Szybka regulacja nieco pomogła, ale nadal nie jest idealnie, a na dokładkę w ogóle nie da się zrzucić na najmniejszą zębatkę.

Spoko, będę miał chwilę to sobie to bardziej podreguluję, ale chciałbym zrozumieć dlaczego tak się stało? Nie jest to kwestia niedopasowania zużytego łańcucha do nowego blatu, bo cały napęd jest w zasadzie nowy. Więc skąd mogły się wziąć te problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Metodę doboru łańcucha do napędu Sram masz szczegółowo opisaną w manualu na stronie producenta. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że wcześniej łańcuch miał prawidłową długość to dokładasz tyle by wrócić do stanu sprzed zmiany zębatki, czyli dwa ogniwa - inaczej cztery sworznie, czyli niwelujesz wszystko to o ile zwiekszyłeś blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O ile łańcuch nie jest za krótki, nie koniecznie musi go wydłużać, ale trzeba kąt opasania zmienić. Sram podaje jak regulować przerzutki, dodaje nawet specjalny wzdryngnik od giweresu służący do tego zadania ale ja go zawsze wrzucam do kosza. Po naszym składaczu który do niego ustawia zazwyczaj musze poprawiać. jedyne co faktycznie działa to znak na wózkach shimanio i tego faktycznie należy sie trzymać +/- niewielkie wahnięcia. 

Należy tez zwracać uwagę na oryginalne zębatki srama na korbie, niekoniecznie chcą współpracować z innymi łańcuchami. Czasami są problemy z shimano i kmc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...