Skocz do zawartości

[pomiar mocy] prośba o poradę


marcina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do zakupu pomiaru mocy do roweru MTB. Jestem zielony w tym temacie, stąd zwracam się o poradę.

Na czym mi bardziej zależy:
- kompatybilność i łatwe parowanie z Edge 1040,
- sprawne działanie,
- dobra cena - jednak nie kosztem jakości, zdecydowanie nie interesują mnie produkty, które działają kiedy chcą,
- nie chcę SPD.

Na czym mi mniej zależy:
- dokładność - będę to używał amatorsko, więc nie zależy mi na super dokładności.

Z tego co udało mi się w internecie dowiedzieć, to mamy do wyboru pomiary w korbie oraz w pedale. Te ostatnie wymagają butów z blokami, więc jak dla mnie ta opcja odpada.

Z góry dzięki za wszelkie informacje oraz sugestie!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasilić tymi danymi Garmina, aby był w stanie lepiej dobrać trening pode mnie. Bez tego większy sens ma dla mnie trenowanie w domu na trenażerze z którego Garmin dostaje komplet danych. Ponieważ jednak szkoda tak pięknej pogody i sezonu aby trenować w chacie, stąd chciałem podłączyć miernik mocy, aby przenieść domowe treningi na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcina napisał:

Ponieważ jednak szkoda tak pięknej pogody i sezonu aby trenować w chacie, stąd chciałem podłączyć miernik mocy, aby przenieść domowe treningi na zewnątrz.

Większość używa do tego szosy. Łatwiej robić jakościowe teningi. Jeszcze bez spd .... Ciężki temat, ale próbuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeprowadzce, w mojej nowej lokalizacji, szosą mogę jeździć po:
1) DDR-ach, czy szlakach pieszo-rowerowych, lub
2) Drodze/ulicy z dużym ruchem samochodów mijających cię "na lusterka".
W 1-szym przypadku zapomnij o treningu. W drugim przypadku na upartego da się zrobić trening jeśli wyjedzie się za miasto, ale sama jazda jest ani przyjemna ani bezpieczna.

Natomiast zaledwie rzut beretem od mieszkania mam wjazd do lasu, w którym są dziesiątki kilometrów dróg, dróżek i ścieżek, istny raj dla MTB lub ew. gravel w ostateczności.

Dlatego po przeprowadzce, rower szosowy jak trafił na trenażer tak do tej pory tam został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...