Skocz do zawartości

[Klamkomanetka] R7000 nie reaguje na niektóre biegi


m4rc0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam pewien kłopot, ponieważ w ubiegłym tygodniu wróciłem z jazdy i straciłem możliwość wrzucenia najwyższych biegów - klamkomanetka nie reagowała - mogłem ją poruszać tak, by wrzucić wyższy bieg, ale nic się nie działo, nie było "kliku". Niestety, wczoraj straciłem możliwość wrzucenia jakiegokolwiek biegu poza trójką i dwójką. Nie mogę wrzucić jedynki, nie mogę wrzucić 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

Jedynka próbuje się wrzucić - wygląda na to, że trzeba ot wyregulować przerzutkę, ale zastanawia mnie problem związany z wyższymi biegami. Gdy klikam z 2 na 3, klamka wydaje dźwięk kliknięcia i linka pod widełkami z tyłu się rusza. Z 3 na 4 nie ma dźwięku na klamce i linka nie reaguje.

Skończę pracę i pokombinuję, ale mam dwie teorie:

- linka się wyciągnęła?

- klamkomanetka jest zasyfiona

 

rower z wewnętrznym prowadzeniem. Dopiero wieczorem będę mógł coś przy nim porobić, może mierzyliście się z podobnym problemem, najsmutniejsze jest to, że jutro jeszcze ma być ładna pogoda, ale niestety nie zdążę dziś oddać roweru do serwisu, a w piątek kończę o 17, więc żaden serwis nic z rowerem nie zrobi :(.

Edytowane przez m4rc0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że odpowiesz na kilka pytań:

- czy zwiększył się opór podczas naciskania dźwigni a mimo to jesteś w stanie "kliknąć" tylko przerzutka nie reaguje?

- czy zwiększył się opór podczas naciskania dźwigni i nie jesteś w stanie "kliknąć"

- czy dźwignia lata luźno ale jesteś w stanie "kliknąć"

- czy dźwignia lata luźno a mimo to nie jesteś w stanie "kliknąć"

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opór jest taki sam w kontekście wrzucania biegów 1-2-3. Wrzucenie z trójki na czwórkę nie istnieje, klamka nie klika, ale przechodzi do końca.

2. Zauważyłem, że to się zdarzyło wczoraj parę razy - tak jakby przy przesunięciu klamki, gdy powinna kliknąć, ona się blokowała. Robiłem tak, że zrzucałem na niższy bieg, wrzucałem na ten sam i mogłem wrzucić kolejny.

3. Dźwignia nie jest luźna, opór generalnie jest taki, jak być powinien. Mogę klikać na 1-2-3, na innych kliku nie ma, wychylam maksymalnie jak zawsze i niestety zero reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od odpięcia linki i sprawdzenia jak na sucho klika manetka oraz z drugiej strony czy przerzutka bez linki ma pełen zakres ruchu a także czy sama linka w pancerzu może poruszać się swobodnie. To jest układ w skład którego wchodzi wiele elementów, od haka przez przerzutkę wraz z jej ustawieniami, dalej pancerz z linką i na końcu manetka. Trzeba zacząć eliminację elementów układu bo ten efekt może dawać nie tylko problem zlokalizowany bezpośrednio w manetce. Z Twoich odpowiedzi wynika że to raczej nie pancerz z linką (raczej bo możliwy chociaż to mniej prawdopodobne jest ograniczony ruch linki w pancerzu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...