Skocz do zawartości

[Przerzutka tylnia] Manetka Shimano Sora nie reaguje


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, 

 

Kupiłam swój pierwszy rower, trafiło na rower szosowy. Przyszedł do domu w kartonie, w tych tematach jestem zielona ale został skręcony. Koła napompowane, wszystko ze skręceniem ok, natomiast działa tylko manetka prawa, przerzuca przednie przerzutki. A prawa manetka w ogóle nie reaguje na przesuwanie wajhy. Tylnie biegi też się nie przerzucają. Co może być tego przyczyną? To jest całkowicie nowy rower, więc jakiś brud, smar nie wchodzi w grę. 

 

To jest dokładnie ten rower:

 

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-szosowe/rower-fondriest-eagle-corsa-d20-czarny-mietowy-fuksja

 

Bardzo dziękuję za pomoc i wyrozumiałość, bo naprawdę w temacie rowerów jestem kompletnie zielona i dopiero zaczynam się uczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkało mnie, że jeszcze ktoś sprzedaje rowery na tych klamkomanetkach, już pewnie jakieś 5 lat tego nie produkują

Cytat

w tych tematach jestem zielona ale został skręcony

No to widocznie został źle skręcony😂

Cytat

A prawa manetka w ogóle nie reaguje na przesuwanie wajhy.

Co to znaczy? Nie masz "kliknięć" w klamce?

Najlepiej nagraj z tego jakiś krótki filmik bo nie jesteśmy jasnowidzami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to widocznie został źle skręcony😂

Skręcenie polegało tylko na wkręceniu pedałów, siodełka, kierownicy i napompowaniu kół. Nic więcej. 

Cytat

Co to znaczy? Nie masz "kliknięć" w klamce?

Nic się nie dzieje - po prostu ruszam wajhą, nic się nie klika, nie przesuwa się w ogóle "ta czerwona kreska" w przeciwieństwie do drugiej klamkomanetki.

Edytowane przez Xyz12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje ani z dużą, ani z małą. Wygląda jakby po prostu to było odłączone, niedziałające. Druga manetka działa normalnie, dużą wrzucam, małą zrzucam - to wiem. Czerwona kreska się rusza, a łańcuch przeskakuje z jednej zębatki na drugą. Napięte są wszystkie linki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...